Eşi Levent Süren ile boşanan ve yaşadıklarından çok pişman olduğunu söyleyen Zerrin Özer, kendisini suçladı: Gereksiz yere boşandım, nasıl oldu da kıyamadığım bir adamdan ayrıldım bilmiyorum! Uçlarda yaşıyorum, dengesiz biriyim!

Zerrin Özer iki yıl aradan sonra yeni albümü 'Emanet' ile sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Sunucu Sabiha Akdemir ile birlikte hazırladıkları şiir ve şarkılardan oluşan albüm için çok heyecanlı olan Özer, dokuz ay önce ayrıldığı eşi Levent Süren ile ilgili olarak bugüne kadar koruduğu sessizliğini ilk kez bozdu. Estetik operasyon yaptıran ve spor yapıp kilo veren şarkıcı, yeni albümüyle birlikte yeni görüntüsüyle sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor...


Sizdeki bu büyük değişimin nedeni nedir?
Albümle ilgili değil bunlar. Akrep burcuyum ve bugüne kadar hep kendime zarar verdim. Ama artık kendimi önemsemeye karar verdim. Güzel bir kadın olmak istedim. Hayatımda ilk kez plan yaparak yaşıyorum.

Hep kiloluydunuz. Şimdi kilo neden bu kadar sorun oldu?
Şişmanken kendimi hiç sevmiyordum. Kilomla barışığım gibi lafların hepsi tıraş! Bir kadının iradesini göstermek istedim ama henüz bitmedi; kilo vermeye devam ediyorum.

JARTİYER ALACAĞIM
Zayıflayınca en çok ne giymek istiyorsunuz?
Ben siyahı çok seviyorum. Beni renkli giydiren tek kişi Cemil İpekçi'dir. Yine siyah ön planda ama bu kez göğüs, bacak dekolteli giyineceğim. Hatta gidip kendime renk renk jartiyerler alacağım. (gülüyor) Hava, eksi 10 derece de olsa, göbeğime piercing takacağım. Yıldırım Mayruk, "Zayıfla, sana kıyafet yapalım" dedi, ona gideceğim. Tina Turner gibi giyinmek istiyorum.

Neden evliyken değil de boşandıktan sonra bu kararı aldınız?
Levent bana bir kez, kilo vermem gerektiğini söyledi ama sağlığımı düşündüğü için... Gönlümün bir tarafının çok istemesine rağmen yapamadım. Üstelik kendimden nefret ediyordum ama yapamadım. Bizim aşkımızın, görselliğin çok dışında olduğuna inanıyordum. Mesela bunu ilk kez açıklıyorum: Levent ile evliyken ona bir mesaj geldi. Biri, "Elimde kumanda kalakaldım TV'de seni evlenmiş görünce. Herhalde onunla top oynayacaksın ya da yuvarlayacaksın" diye yazmış. O kadar sinirlendim ve kırıldım ki...

Kime kırılmıştınız?
Levent, "Kilo ver" dediği için, sanırım savunma mekanizmamdan ötürü kırıldım. Çünkü beni o halimle sevdi. Psikolojik açılımını bilmiyorum ama şu anda güzel bir kadın olmak istiyorum. Kendi kendime bunu başarmak istiyorum. Zoru seviyorum, acı çekmek bana mutluluk veriyor.

Gıdınızı aldırdınız ve kilo verdiniz. Ne değişti hayatınızda?
Kendime olan güvenim geldi; o kadar mutlu oldum ki. Aynaya baktığımda karşımda özgüveni tamamlanmış bir kadın görüyorum. Rahat ve mutluyum.

GEREKSİZ YERE BOŞANDIM
Eşinizle severek ayrıldığınızı söylüyorsunuz. Peki neden ayrıldınız o zaman?
Ben Levent'i gerçekten çok sevdim. Gereksiz yere boşandım. Neden yaptığımı bilmiyorum. Ben sevgimi göstermem ki! Bir adamı önce göklere çıkartıyorum, son anda tak diye bırakıyorum. Doktorum da bana söyledi. Kimseyi sıkmam, ben sıkılırım. Dengesizim ben! Korkunç uçlarda yaşıyordum. Geç olsa bile, kendimi keşfettim diyelim...

Durup dururken mi boşandınız?
Hayatım boyunca arkadaşlarımın mutluluğu için yaşadım. Ben hiçbir zaman evlilik hayatımı önemsemedim. Dostlarım evliliğimin önündeydi. O kadar yanlış yaptım ki, yanlışlıklar devam etti. Şimdiki kafam olsaydı asla yapmazdım.

OTURAN BOĞA GİBİYDİM
Dostlarım öndeydi derken?
Erkekler ikinci planda olmayı istemez. Ben sıralamada yanlış davrandım. Çok güzel bir evliliğim vardı. Tabii ki onun da hayatına insanlar girecek, benim de... Ama Levent özelliğini hep koruyacak. O, bana çok emek verdi. Mesela evliyken, evde oturan bir boğaydım. Hiçbir şey yapmak istemiyordum. Levent benim gizli kahramanımdı. Bu yüzden fazla şımardım. Oysa güzel bir adamla evliydim.

Peki Levent Bey'le yeniden biraraya gelme durumunuz var mı?
Hayatımda bir tek, Levent'le gözüm kapalı yeniden nikah masasına giderim.

Evden taşınma konusunda da Levent Bey'le inatlaşmıştınız...

Levent en son, "Beylikdüzü'ne taşınacağız" dedi. Ben de "Hayır" dedim. Düşünsenize, eşim her gün Acarkent'ten kalkıp Beylikdüzü'ne 100 kilometre yol gidip geldi. Bazen gelemeyip dükkanda kalıyordu. Böyle bir şımarıklık var mı ya! Neden bu hale geldiğimizi bilmiyorum...


Kaynak: Sabah