26 Ekim'de ünlü menajer Erkan Özerman'ın 50'nci yıl gecesinde konser verecek olan efsane Fransız şarkıcı Sylvie Vartan: Özerman'a Noel Baba adını taktım. Çünkü sanatçıların hayallerini gerçekleştiriyor

Fransa'nın efsane şarkıcılarından Sylvie Vartan, ünlü menajer Erkan Özerman'ın şov dünyasındaki 50'nci yılı şerefine hazırlanan özel gecede, İstanbul'da bir konser verecek. 26 Ekim'de TİM'de gerçekleşecek özel konserde Vartan, Fransa'nın first lady'si Carla Bruni'nin de bir şarkısının yer aldığı yeni albümü 'Toutes Peines Confondues'den de şarkılar seslendirecek. Kariyeri boyunca tam 10 milyonun üzerinde albümü satılan Vartan, 1961'de henüz 17 yaşındayken Fransa'nın lolita pop'çusu ve dünyanın ilk 'show girl' yıldızlarından biri olarak tanınmıştı. Şu an 65 yaşında olan şarkıcıyla 17'sinde yakaladığı şöhreti ve Özerman'ı konuştuk.

Zorluklar yaşadım
Fransa'nın ilk dans edip şarkı söyleyen yıldızlarından birisiniz. Küçük yaşta yarattığınız bu show girl imajı dönem için bir meydan okuma mıydı?
Bunu bir meydan okumak olarak görmemek lazım. Çünkü şarkı söylemeyi ve dans etmeyi seven biri olarak ikisini birlikte yaptığımda mutlu oluyordum.

Küçük yaşta şöhret olmanın zorluklarını yaşadınız mı?
Elbette yaşadım. Partilere gidip eğleneceğiniz yaşta bir çocuğunuz ve kocanız var... Ayrıca ünlü bir şarkıcısınız... Ama muhteşem bir annem vardı ve beni hiç yalnız bırakmadı. Ne yazık ki bu yıl annemi kaybettim.

Spears'e çok üzüldüm
Britney Spears de 17 yaşındayken star oldu ama şöhretle baş edemedi...
Çok zor günler geçirdi; yuvası yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya geldi. Çocuklarını babaları mahkeme kararıyla elinden almaya kalktı. Onun durumuna çok üzüldüm. Oğlumu rahatça büyütmek için ben de bir dönem basından uzak kalmıştım. Ünlü bir anne ile babanın çocuklarını normal şartlar altında büyütmesi zor. Fedakarlık yapmak gerek.

Rock yıldızı Johnny Hallday'le olan evliliğiniz kariyerinizi nasıl etkiledi?
Bütün genç kızların sevgilisi kocamdı. Fransa'daki genç delikanlıların hayalindeki sevgili de bendim! Bu evliliği herkes reklam zannetti ama değildi. Zaten Johnny benim de idollerimden biriydi. O yüzden şanslıydım.

Şu an şovuyla en başarılı kadın sanatçı kim peki?
Tabii ki Madonna!

Son albümünüzden bahseder misiniz biraz?
Çok severek yaptığım bir albüm. İki şarkı bana ait... 'Je Chante le Blues' adlı şarkının sözü-müziği ise Carla Bruni'ye ait. "Sizin için bu şarkının sözünü yazıp besteledim" dedi. Ben de zevkle okudum.

Özerman'ın gecesinde sahne alıyorsunuz. Neler hissediyorsunuz?
40 yıl sonra Türkiye'ye çok güzel bir gece için geliyorum. Kendisiyle 1960'larda hazırladığı 'Eyfel'den Müzik' adındaki radyo programının kutlama gecesinde tanışmıştım. Sekiz yıl süren bu programıyla Fransız şarkıcılarını Türkiye'ye sevdirdi. Birçok arkadaşımız ülkenizde konserler verdi. Ona Noel Baba adını taktım. Çocuklar dileklerini Noel Baba'dan ister ya, o da sanat dünyasındaki dostlarının hayallerini gerçekleştiriyor.
AJDA PEKKAN'I BEĞENİYORUM
İstanbul'da daha önce kaç kez sahne aldınız...

İki kez İstanbul'a, bir kez de Ankara ve İzmir'e geldim. Bir keresinde de hamileydim ve Eşim Johnny'ye eşlik etmiştim. İstanbul'u çok seviyorum.
Gerçek güzellik içte
Şarkılarınızla efsaneye dönüştünüz. Bizim pop efsanelerimizden kimleri tanıyorsunuz peki?

Tabii ki Fransa'da çok önemli bir yeri olan Dario Moreno'yu... Kendisi çok büyük bir stardı. Neşeli ve eğlenceli müziği ile Fransa halkının gönlünde özel bir yeri vardı. İstanbul'a geldiğim senelerde de Ajda Pekkan'la tanışmıştım. Daha sonra Paris'e gelip, plak yaptığını da biliyorum. Çok güzel bir kadın ve çok güzel şarkı söylüyor.

Bizim divamız Pekkan gibi sizin güzelliğiniz de zamanı yenmiş görünüyor. Güzellik nedir sizin için?

Gerçek güzellik içinizdedir ve dışınıza akseder.

Kaynak: Sabah