'Sizi Seviyorum' adlı filmde başrolü üstlenen Birce Akalay şu sıralar atv'nin 'Kış Masalı' dizisinde oynuyor. Oyuncu, "Filmlerde izlediğim oyuncu sanki ben değilmişim gibi geliyor. Kendime üçüncü bir gözle bakamıyorum" diyor

Son dönemde yer aldığı dizi ve filmlerle adından söz ettiren Birce Akalay, 'In- Style Dergisi'ne verdiği röportajda kendini ve gelecek planlarını anlattı. 2004 yılında Türkiye Güzellik Yarışması'nda üçüncü olmasına karşın, seçimini modellikten yana kullanmayan Birce Akalay oyunculuk kariyerinde hızla ilerliyor. Güzel oyuncu geçen ay vizyona giren ve izleyicinin beğenisini kazanan 'Sizi Seviyorum' adlı romantik komedide başrolü Emre Altuğ ile paylaştı.

DANS TUTKUNU
Şu sıralar atv'nin 'Kış Masalı' adlı dizisinde 'Zişan' karakterini canlandıran Akalay, Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde okuyor. "Son sınıftayım. Mezun olduktan sonra İtalya hayalim var. Yüksek lisansımı orada yapmak istiyorum. Fakat zaman ne gösterecek bilmiyorum" diyerek gelecek planlarından da bahseden Akalay aynı zamanda tam bir dans tutkunu olduğunu belirtti. 13 senelik eğitimden sonra geçirdiği sakatlık sonucu dansı bırakmak zorunda kalan Akalay kendini oyunculuğa adamış. 'Sizi Seviyorum' proje olarak önüne geldiği zaman, rolü kabul etmesinde filmin yönetmeni Mustafa Uğur Yağcıoğlu çok etkili olmuş. Güzel oyuncunun bu kadar heyecanlı ve mutlu olmasının nedeni ise ilk başrolünü oynamış olması.

KASIMDA BKM'DE
"İçim kıpır kıpır. Seyrederken, sanki o ben değilmişim gibi geliyor. İçinde olduğum için üçüncü bir göz olarak bakamıyorum. Filmi galadan önce izlemiştim. Çok keyif aldım" diyerek heyecanını da paylaşıyor. Kısa bir süre önce başlayan yeni dizisi 'Kış Masalı' ise bütün hızıyla devam ediyor. Güzel oyuncu, yeni sezonda BKM'nin bir oyununda yer alacağının ve oyunun kasımda sahnelenmeye başlayacağının da haberini veriyor.

'NEFES' SÖZÜN BİTTİĞİ YER!
Güzel oyuncunun rol aldığı ikinci sinema filmi olan 'Nefes' ise vizyona dün girdi. Akalay yeni filmiyle ilgili olarak ise şunları söylüyor: "Nefes, susturan bir film. Sözün başladığı yer değil de bittiği yer. ***** ölümün kötü bir şey olduğunu anlatıyor" diyor.

Kaynak: Sabah