Oyuncu Ezgi Asaroğlu çekimlerde yıpranan cildinin ve saçlarının bakım sırlarını anlatırken; masaj yaptırırak kendisini ödüllendirdiğini söyledi

'Kampüste Çıplak Ayaklar' filmi ile yıldızı parlayan, şu sıralar 'En Mutlu Olduğum Yer' ve 'Acı Aşk' filmleri ile de izleyici ile buluşmaya hazırlanan Ezgi Asaroğlu (22) güzellik sırlarını anlattı:

Nasıl bir cildiniz var?
Hassas. Özellikle yoğun çalıştığım zamanlarda, yorgunluk, uykusuzluk ve aşırı makyaja maruz kalması, cildimi etkiliyor. Ama cildimi çok iyi temizlediğim için üstesinden gelebiliyorum.

Günlük hayatınızda nasıl makyaj yaparsınız?
Doğal makyaj tercih ediyorum. Kusurları kapatıp, ön plana çıkarmak istediğim bölgeleri belirginleştiriyorum. Çok gerekmiyorsa, fondöten sürmüyorum. Ama cildin tek ton olması hoşuma gidiyor. Yorgunluğu kapatmak için gözaltı kapatıcısı, allık ve maskara sürerim. Dudaklarıma ise bakım yapan bir dudak kremi kullanıyorum.

SAÇIMI KURUTMAM
Küçükken makyaja meraklı mıydınız?
Önümde her daim bakımlı bir anne modeli var. O yüzden makyaja fazla bir merakım olmadı. Büyüdükçe yaşıma uygun makyaj yapmaya başladım.

Saç bakımınızdan bahseder misiniz?
Saçım için yaptığım en iyi şey, çekimler haricinde kuaföre gitmemek! En basit işlem bile saçı yıpratıyor. Duştan sonra da saçımı kurutmamaya çalışıyorum.

Vücut bakımı olarak neler yapıyorsunuz?
Makyajdan çok, bakıma meraklıyım. Düzenli olmasa da fırsat buldukça kendime hediyeler veririm. Masaj çok seviyorum. Eskiden ihtiyacım olmadığını düşünürdüm ama bir kere yaptırdıktan sonra bunun ihtiyaçla bir ilgisi olmadığını, her gün yaptırsanız bile bıkmayacağınız bir şey olduğunu anladım. (In Style)

HEM VEJETARYENİM HEM DOĞAYA SAYGILI!
Kullandığınız ürünlerin doğal olmasına dikkat eder misiniz?
Hayvanlar üzerinde test edilmeyen, doğaya saygılı ürünlere ayrı bir ilgim var. Benim için markanın reklam yüzü, şişesi, ambalajı değil; içeriğinde neler olduğu ve markanın dünya görüşü daha önemli. Birkaç yıldır vejetaryen besleniyorum, bunun getirdiği bir duyarlılık oluşuyor. Herkesin üstüne düşeni yapması gerekiyor.


Sabah