'Kapalıçarşı' dizisinin başrol oyuncuları; Nejat İşler, Aslı Tandoğan, Mert Fırat ve Selen Seyven Marie Claire dergisi için biraraya geldi

Mert Fırat
Annemin Ankara'da butiği vardı. İstanbul'a mal almaya geldiğinde, mutlaka Kapalıçarşı'ya uğrardık. Tarihiyle, mimarisiyle insanı içine alan bir yer. Esnafın kültürel yapısı da öyle; Kapalıçarşı aslında küçük İstanbul...
Dizileri asla ayrı bir yere koymam, çünkü bu bizim mesleğimiz ama tiyatro ve sinemada daha özgürüm. 60'da doğup, 80'de 20'li yaşlarda olmak isterdim. 68 kuşağını çok seviyorum. Bu zamanları görmek istemezdim.
Hem senaryosunu yazdığım hem de oynadığım 'Başka Dilde Aşk' filminde, idealize edilmiş karakterler yok! Biz engeli olan bir karakter yaratalım, ama o engel, hiçbir şeye engel olmasın istedik.

Selen Seyven
Annem, dayımla (Ezel Akay) çalışıyordu, uygulayıcı yapımcılık yapıyordu. Bir şekilde girdim bu dünyaya. "Yapamazsın" demediler ama aslında beni çok da ciddiye almadılar.
Kevin Spacey'le oynamak, Almodovar filminde rol almak ve Tim Burton'la tanışmak istiyorum.
Hayatımdaki ilk kaçak marka çantayı Kapalıçarşı'dan almıştım. Kapalıçarşı, her zaman bende merak uyandırır.
Güzel değil, sempatiğim. Taş bebek güzelliği vardır; mesela Aslı Tandoğan. Ben öyle değilim; küçük gözlü, tombul yanaklı, dişlek bir kızım.

Nejat İşler
Kapalıçarşı, yabancı olduğum bir yer değil. Liseyi, Kapalıçarşı'ya yakın bir okulda okudum. Yazın oradaki halıcılarda ve kuyumcularda yabancı dilimi geliştirmek için çalışmıştım.
Dizilerde para için rol alıyorum. Çünkü çalışma şartları ağır. Dünya çapında gördüğümüz aktörler, bu şartlarda çalışsa çuvallar!
Yaş otuz beş yolun yarısı eder... Yolun yarısını geçtim. Artık çoğu şeye daha sakin bakıyorum, daha sabırlı oldum. Daha az kötülük yapmaya çalışıyorum. Mesleğimde iyi-kötü bir çizgim oldu. Enayilik yapmaz, kendime iyi bakarsam, herhalde böyle gidecek.

Aslı Tandoğan

Dudaktan Kalbe'deki 'Lamia', ezik bir karakterdi. 'Diyar' ise farklı; onu ezmeye çalışanlardan çabuk sıyrılıyor.
Rolüm için halı dokumayı öğrendim ama çok zormuş. Gerçekten hepsi birer sanat eseri...
Arp eğitimi aldım ama altı yıldır bu işle uğraşıyorum. İlk başta "Oyuncu değilim" derdim. Ama bu işten ekmek yiyorum, artık "Oyuncuyum" diyebiliyorum.
Doğayı seviyorum. Kamp, dağcılık, hayvanlar; bunlar ilgi alanlarım.Sabah