Aşk Bir Hayal' dizisinde 'Asteğmen Altay' karakterini canlandıran Emre Kızılırmak, rolüne hazırlanırken subay abisinin hal ve hareketlerine baktığını söylüyor
Terör, töre ve imkansız aşk üçgenindeki olayları anlatan atv'nin sevilen dizisi 'Aşk Bir Hayal'in çekimleri Mardin-Midyat'da devam ediyor. Türker İnanoğlu'nun yapımcılığını üstlendiği dizide 'Altay' karakterini canlandıran 26 yaşındaki Emre Kızılırmak, modellikten oyunculuğa uzanan hikayesini anlattı...

Oyunculuk serüveniniz nasıl başladı, anlatır mısınız?
İzmir'de yaşıyorum. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor Akademisi Rekreasyon (Organizasyon Uzmanlığı) bölümü mezunuyum. Üniversitede okurken, Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi'ndeki tiyatro okulunda bir süre oyunculuk eğitimi aldım. 2007 Best Model of Turkey yarışmasında ikinci oldum. Yarışma sonrası Güney Kore'nin başkenti Seul'de gerçekleşen 'Menhunt International 2008' yarışmasında 'Dünyanın En İyi Podyum Mankeni' ödülünü kazandım. Son olarak da TÜRVAK'da oyunculuk dersleri aldım.

ONUN GİBİ YAPARDIM
'Aşk Bir Hayal'in kadrosuna nasıl katıldınız?
Öncelikle şunu söylemeliyim; ilk dizi çalışmamda prestijli bir film şirketi, etkileyici bir senaryo, başarısı tartışılmaz oyuncular ile birlikte olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. İlk deneyimimi böyle bir kadro ile gerçekleştiriyor olmak, beni hem onurlandırıyor, hem de başarımı körüklüyor. Dizideki rolümden dolayı aldığım olumlu tepkileri de göz önüne alırsak, oyunculuğa iyi bir başlangıç yaptığıma inanıyorum.

Dizide 'Asteğmen Altay' karakterini canlandırıyorsunuz. Rolünüzü biraz anlatır mısınız?
Küçük yaşta anne ve babasını kaybedince, zengin bir iş adamı tarafından evlatlık edinilmiş. Üniversiteyi bitirdikten sonra ise vatani görevini yapmak için Mardin'e gitmiş. Altay, Peyman Ağa'nın (Macit Sonkan) kızı Asmin'e (Nehir Erdoğan) aşık oluyor ve bununla birlikte birçok sorun ortaya çıkıyor. O da bu sorunları çözmeye çalışıyor.

Asteğmen rolünü çıkarmakta zorlandınız mı?
Hayır, zorlanmadım. Ağabeyim subay olduğu için, onun hal ve hareketlerini takip ettim. Hâlâ zaman zaman ona danışıyorum rolümle ilgili. Zaten o da bana rolümü iyi yaptığımı söylüyor.

Mardin'i nasıl buldunuz?
Sosyal hayatı hiç gelişmemiş olmasına rağmen havasıyla, kültürel yapısıyla ve tarihi yerleriyle çok beğendim Mardin'i. Çekimler Mardin'de olmasaydı kim bilir ne zaman oraya yolum düşecekti. Mardin'i gördüğüm için ve Mardinlileri tanıdığım için çok mutluyum.

SOSYAL HAYAT HİÇ YOK
Hiç sinema filminde oynama teklifi aldınız mı?
Şimdilik tekliflerle ilgilenecek zamanım yok. Çünkü dizi için oldukça yoğun bir çalışma temposu içerisindeyim. Bu yoğun ve sınırlı zamanımı feda etmeye değecek bir projeyle karşılaşırsam, işler değişebilir tabii...

Oyunculuk eğitimi almayanların dizilerde oynaması zaman zaman eleştiriliyor. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?
Eğitim ve yetenek birbirine karıştırılmamalı. Eğitim her alanda yeteneğinizi keşfetmenizi sağlar. Oyunculukta kendilerini yetenekli bulanlar, başarılı olmak için, eğitimlerini doğru yerlerden almalılar bence.
Sabah