Bebek sırtlarında, klasik ve sade tarzda döşenmiş bir ev... Yeni sezon hazırlıklarını tamamlamanın keyfini işte bu evde süren bir modacı... Dilek Hanif, Boğaz manzaralı yeni evinin kapılarını InStyle Home dergisine açtı.


“Her şey bir anda oldu. Evi bulmam, kısa sürede taşınma kararı almam ve tabii dekorasyonunun çabuk ilerlemesi... Hem de koleksiyonumun en yoğun hazırlık dönemindeyken” diye söze başlıyor Dilek Hanif... O defile trafiği arasında ev bulma işinin çok rast gittiğini ve bu konuda kendini şanslı hissettiğini anlatıyor sonra...

Tabii onu yıllardır tanıyan ve emlak işiyle uğraşan arkadaşı şeli Elvaşvili’nin de bu işte rolü büyük. “şeli bana evi ilk gösterdiğinde ‘Tamamdır, burası’ demiştim içimden” diye anlatıyor o günü Hanif...

BAHÇE İÇİNDE VE FERAH OLMASINI SEVDİM

Evin konumu onu cezbetmeye yetmiş belli ki... Boğaz’a tepeden bakan evin panoramik manzarası gerçekten muhteşem. Nişantaşı’ndaki mağazasına da buradan rahatlıkla ulaşabildiğini belirtiyor ev sahibi. “Müstakil, bahçe içinde, aydınlık ve ferah olması da buraya taşınma kararımda etkili oldu” diyor Hanif.
Evin baştan aşağıya elden geçtiğini ve bambaşka bir kimliğe büründüğünü de sözlerine ekliyor: “Zamanım olmadığı için ‘Ne yaparım?’ diye kara kara düşünürken, şeli dekoratör Serra Kaslowski ile çalışmamın iyi olacağını söyledi. Hem evimi hem de dekoratörümü buldum onun sayesinde...”

EVE BAŞLARDA GEÇİCİ GÖZÜYLE BAKIYORDUM

Evin tadilatı ve iç dekorasyonunun tamamlanması iki ay kadar sürmüş. “Keşke buranın ilk halini görme şansınız olsaydı. O zaman yapılan işin boyutunu daha iyi algılayabilirdiniz. şimdi ise içindeyken çıkmak istemeyeceğim huzurlu bir ev oldu. Sanki yıllardır burada yaşıyor gibiyim” diye anlatırken eve başlarda geçici gözüyle baktığını ama şimdi durumun onun için değişmiş olduğu itiraf ediyor.

150 m2’lik evde salon, iki oda, mutfak ve banyo bulunuyor. Odalardan birini giyinme odasına dönüştürmüş. Çok geniş olan salonda ise özel bir uygulamayla çalışma odası bölümü yaratılmış. “Burası sürgülü kapısı kapandığında misafirlerim için üçüncü bir oda olabiliyor” diyor. “Henüz şömineyi yakamadım, inşallah bu kış olacak” diyor neşeyle ünlü modacı...
KIZLARI DA HANİF'İN İZİNDEN GİDİYOR

Dilek Hanif’in yurtdışı seyahatleri de çok sık oluyor. Özellikle iki kızının okuduğu New York’a seyahatler... Onlar da annelerinin izinden gidip Parsons’da moda üzerine eğitim almayı tercih etmişler. ışi gereği modanın kalbinin attığı Paris ve Milano da sık gittiği şehirlerden.

Evde antika objeler görmeyi seviyor Hanif. Kütüphanenin yanında duran renkli antika vazo aile hediyesi ve onun için manevi değeri büyük: “Ben nereye, o oraya. ıçindeki renkler her zaman daha önce oturduğum evlerin renk seçimlerine de yansımıştır bir şekilde...”
Hürriyet