'Takva' filmindeki rolüyle gündeme gelen, ardından 'Benim ve Roz'un Sonbaharı' adlı filmle dikkat çeken Öznur Kula, artık dizilerde de oynamak istediğini açıkladı. Televizyonlarda yayınlanan birçok diziyi izleyemediğini söyleyen Kula, "O kadar çok dizi varken, hiçbirini izlemediğimi fark ettim. Ben oyuncu olarak izleyemiyorsam, halk hiç izlemiyor demektir" diye konuştu.


İşi bilenler düzeltecek
Genç oyuncu, sözlerine şöyle devam etti: "Hepsine haksızlık etmek istemem ama bazı dizilerin başrollerinde, 'oyuncu' diyemeyeceğim kişiler yer alıyor. Onları gördükçe televizyondan uzak durduğuma çok üzülüyorum. Tabii ki 'Canım Ailem' ve 'Bu Kalp Seni Unutur mu?' gibi inanılmaz keyifli işler de ortaya çıkıyor. Oradaki doğallık onları bu kadar iyi hale getiriyor. Sanırım bu işi bilenler ön planda olunca sektör de, reytingler de düzelecek..."

Artık zamanı geldi
Artık iyi bir projede yer almak istediğini vurgulayan Kula, "Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde bu işin eğitimini aldım ve yıllardır kendimi geliştiriyorum. Artık birikimimi kullanma zamanı geldi. Bir komedi, dram ya da aksiyon dizisinde oynayabilirim. Oynadığım her rolün hakkını vereceğime inanıyorum."

Başrol takıntısı bende yok
Başrol takıntısının olmadığını söyleyen Öznur Kula, sadece 'iyi rol' takıntısı olduğunu ifade etti: "Ben dizilere dönüp, halkla daha yoğun buluşunca, belki 'başrolüm' diye geçinen arkadaşlarımız da biraz oyunculuk görür ve bir şeyler kaparlar. Gelen talepleri ve beni ekranda görmek isteyenleri görünce artık daha fazla beklememem gerektiğini anladım. Yakında ekrana geleceğim dizide bunu herkese ispatlayacağım. Eskiden kendi tercihimle uzak durduğum dizi sektöründe artık ben de varım!"


Sabah