İbrahim Tatlıses, doğum günü hediyesi olarak kızını 'Mustafam Kemalim' adlı tiyatro oyununa götürdü


İbrahim Tatlıses'in kızı Melek Zübeyde, 25'inci yaşgününü; Müjdat Gezen Tiyatrosu'nda sahnelenen 'Mustafam Kemalim' adlı oyunu izleyerek kutladı. 'Kameralardan uzak duruşuyla' tanınan Melek Zübeyde; Atatürk'ün ölüm yıldönümü anısına perde açan oyunu, babası ve eşi Volkan Akkaş'la birlikte en ön sıradan seyretti.

Sözümü tuttum, geldim
Oyundan önce Müjdat Gezen'le gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tatlıses, kızına verdiği 'anlamlı' doğum günü hediyesinin hikayesini şöyle anlattı: "Müjdat Abi'yi ziyarete gelmiştim, o da bu oyunun provasını yapıyordu. 10 Kasım'da seyretmeye gelmemi istedi. Ben, Zübeyde'nin doğum günü olduğunu söyleyince; 'Daha iyi, doğum günü hediyesi olur' dedi. Ben de söz verdim ve geldim."

İzlerken gözleri doldu
Müjdat Gezen ise Tatlıses'i şu sözlerle övgü yağmuruna tuttu: "Tatlıses bir seyirci olarak tiyatroyu ne kadar ciddiye alıyor. Kıyafetinin güzelliğine bakın... Misler gibi de kokuyor." 'Mustafam Kemalim'i izlerken zaman zaman gözleri dolan İbrahim Tatlıses, çıkışta "Oyunu çok beğendim, arkadaşları tebrik ediyorum" dedi.

Ata'nın arabası
'Mustafam Kemalim' oyunu için Atatürk'ün cephede kullandığı otomobilin aynısı yapıldı. Araca Ata'nın mumyası kondu.

Çanakkale'den ölümüne kadar
Atatürk'ün yirmiye yakın anısından oyunlaştırılan 'Mustafam Kemalim'; Ulu Önder'in, Çanakkale Zaferi'nden ölümüne kadar geçen süreçte yaşadıklarını aktarıyor. Oyunda 26 aktör rol alıyor.Sabah