Türkiye'nin en ünlü kız kardeşleri ilişkilerini anlattı. Birbirlerinin en iyi arkadaşı olmayı da başaran ünlü güzeller, zaman zaman tartıştıklarını itiraf ederken her şeye rağmen 'Onsuz olmaz' dedi

Her ikimiz de yemeğe bayılırız
Ece Ege: Beraber çalışmaya başlamadan önce ayrı ülkelerde yaşayan, ayrı sosyal hayatları olan kişilerdik. İş hayatında birlikte olmaya başladığımızdan beri aramızda önemli bir işbirliği bağı, işin detayları ve zorluğu karşısında belirli bir dayanışma süreci başladı. Burada abla-kardeş mesafesi söz konusu olmuyor. En iyi anlaştığımız konu; 'yemek konusu' diye düşünüyorum, yemeğe bayılıyoruz! Ablam, mantıklıdır ve son derece objektiftir. Benim soyut düşünce yapımla iyi bir denge içerisinde, birbirimizi tamamlıyoruz.
Ayşe Ege: Hem çok yakın arkadaşız, hem de ben 'Büyük Abla' durumundayım. En çok iş konularında tartışırız. Kavgayı çok küçük yaşlardayken ederdik. Sinema, müzik ve modaya olan tutkumuz. Ece; duygusal, güvenilir, az ve öz konuşan, çok çok iyi kalpli ve spiritüel bir kardeştir.

Bir gün bile küs kalmadık
Çiğdem Kayalı: Biz birbirimize çok yakın iki kardeşiz. Farklı karakterlerde, düşüncelerde olabiliriz ama asla birlikte olmaktan vazgeçemeyiz. Her konuyu konuşup, zaman zaman tartışıp sonunda da bir noktada birleşiriz. Biz aslında genelde çok sevişiriz ama çok sık olmasa da, arada bir dövüşürüz. Şebnem'in beni en kızdıran tarafı, bir lafı bin kere söyleme huyu. Özellikle anlaşamadığımız, ters düştüğümüz bir konu yok.
Şebnem Çapa: Çiğdem'le aramızda 17 ay var, dolayısıyla ikiz kardeş gibi büyüdük. Kavgalar çocuklukta kaldı. Ender de olsa ufak kızgınlıklar yaşıyoruz ama bugüne kadar bir gün bile küs kalmadık. Hayata bakış açımız aynıdır.

Türkiye'nin en güzeli ablam Neslişah'dır
Neslişah Aksoy: Aslışah yaşına göre olgundur. Onunla her konuda gurur duyuyorum. Çok esprilidir ve çok güzel taklit yapma yeteneği vardır.
Aslışah Alkoçlar: Ablamla her şeyi paylaşmaktan zevk alırız. O benim akıl danışmanım. Bir derdim, sıkıntım olduğunda ilk ona anlatırım, çünkü her zaman bir çözüm bulur. Ablam Türkiye'nin en güzel kızı. Onunla her zaman gurur duyuyorum.

Hayata bakış açımız aynıdır Hayata bakış açımız aynıdır
Elif Dürüst: Her şeyi paylaşan iki kız kardeşiz. Günümüzün çoğunu Aralık Derneği'nde geçiriyoruz. Orada verilen seminer ve eğitim programlarını oluştururken aramızda bazen tartışma yaşarız. İkimizin de ilgi alanları çok benzer. Ailemize olan düşkünlüğümüz en iyi anlaştığımız konudur. İkimiz de çalışkan ve disiplinliyiz. Dernekte yapılacak yeni projelere karar vermekten, ilgilendiğimiz seminer programlarına katılmaktan ve çocuklarımızla beraber vakit geçirmekten çok hoşlanırız.
Şirin Yalçın: Çok yakın iki kız kardeşiz. Dernekteki proje ve seminerlerin oluşturulma esnasında arada tartışmalarımız oluyor. Tüm hayata bakış açımız aynıdır. İkimiz de hoşgörülü ve çalışkanız.

Neredeyse gece gündüz birlikteyiz Neredeyse gece gündüz birlikteyiz
Özdem Gürsel: Aramızdaki sevgi bağı tartışmasız çok yoğun. Yaş farkımız 11 ay; kardeşten çok, en yakın kız arkadaşlar olduk birbirimize. Neredeyse gece gündüz birlikteyiz anlayacağınız. Konuların çok üzerinde, biz hayatı paylaşıyoruz.
Melkan Tabanlıoğlu: Özdem, hayattaki en yakınımdır; ikiz gibiyiz. Özdem çok mükemmelliyetçi ve detaycıdır. En çok o zamanlarda birbirimize alınırız. Seyahatlerimizi birlikte yapıyor, aynı ofiste çalışıyor, geceleri de birbirimizi arıyoruz.

Semiramis gerçek bir star
Ajda Pekkan: Semiramis tabii ki çok yakın arkadaşım. Çok şanslıyım ben bu konuda. Ablakardeş ilişkisini doya doya ve dozunda yaşadım. Birer yetişkin olduğumuz andan itibaren de hayattaki en yakın arkadaşım. Semiramis benim idolüm. Ben çok göz önündeyim belki ama Semiramis gerçek bir star.
Semiramis Pekkan: En yakın arkadaşım Ajda elbette. Kardeş konusunda şanslıysanız, hayatta anne-baba ilişkisinin de önüne geçen tek ilişki oluyor. Elbette biz de tartışıyoruz bazen, çünkü birbirimizle ilgili hep en iyileri istiyoruz. Biz birbirimizin akıl sesi oluyoruz. Ajda hem en yakın arkadaşım, hem de onun en büyük hayranıyım. İnanılmaz bir kadın ve kocaman bir yürek.

Birlikte seyahat çok zevklidir
Begüm Bentürk: Ablamın sezgileri çok güçlüdür. Her şeyimi paylaşırım. Birbirimizin en ufak bakışından ne demek istediğimizi anlarız. Onunla seyahat çok zevklidi.
Nil Bentürk: Çok sık kavga etmeyiz. En çok anlaştığımız konu hayata bakışımız. Kardeşim beni çok güldürür. Onsuz bir gün bile geçiremem. Begüm'le seyahat etmek ve yemek yemek çok keyiflidir.


Sabah