Özel Tiyatro'nun 'Alo Orası Tımarhane mi' isimli oyun 14 ve 15 Kasım'da Bahçelievler'de


Püren Group bünyesinde faaliyet gösteren Özel Tiyatro, 'Alo Orası Tımarhane mi' isimli oyunun geçen pazar günkü gösteriminde domuz gribine karşı ilginç bir uygulama başlattı. Tiyatro görevlileri, önlem için izleyicilere, maske ve hijyenik el temizleme jeli dağıttı. Uygulamayı memnuniyetle karşılayan tiyatroseverler, oyunu maskelerini takarak izledi. 'Alo Orası Tımarhane mi' adlı oyundaki rolüne maskeyle çıkan Özel Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni Ercüment Doğan, tiyatronun toplumsal işlevine ve gerekliliğine dikkat çekerek, şunları söyledi:

Tiyatro seyirci kaybetti
"Salgın paniğiyle izleyiciler tiyatro salonlarına girmekten çekiniyor. Elbette bunda yetkililerin de katkısı büyük... Tiyatrolar, salgın paniği başladığından bu yana ciddi oranda seyirci kaybetti. Biz hem buna dikkat çekmek hem de seyircinin içini rahatlatmak için maske ve jel hediye ettik."

Korkmadan gelin!
Bahçelievler Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyun için tiyatro görevlileri seyirciye maske ve antibakteriyel jel dağıttı. Ercüment Doğan, "Alışverişe nasıl gidiyorsanız, tiyatroya da öyle gidin" dedi.Sabah