Ünlü yapımcı Osmantan Erkır, 'Popstar Alaturka' yarışmasında birlikte çalıştığı jüri üyelerinin, kendisine büyük bir hayat tecrübesi kazandırdığını söyledi


Yüksel Aytuğ'un Kanaltürk ekranlarında sunduğu 'Medyatik' programının bu haftaki konukları; yüz binlerce kişiyi sinema salonlarına çeken 'Nefes' filminin başrol oyuncusu Mete Horozoğlu, genç köşe yazarı Ayşe Özyılmazel ve 'Popstar Alaturka'nın yapımcısı ve sunucusu Osmantan Erkır'dı. Yüksel Aytuğ'un, "Bülent Ersoy, Metin Akpınar, Gülben Ergen ve Armağan Çağlayan gibi hepsi birer yıldız olan jüri üyelerini 'idare edebilmek' güç mü?" sorusuna Osmantan Erkır, "Bu kadar önemli insanlarla aynı programda olmak benim şansım" diye yanıt verdi.


BÜNELT HANIM SHOWWOMAN
Bazen programda zor anlar yaşanabildiğini ifade eden Erkır, ünlü yıldızları, yalnız olduklarında değil ama birarada olduklarında idare etmenin güçleşebildiğini anlattı: "Ama bana büyük bir hayat tecrübesi kazandırdılar, çok şey öğrendim. Bir kere çok zeki insanlar, benim onlarla çalışırken zekam gelişti..." Ünlü yapımcı; Bülent Ersoy'un, canlı yayında yarışmacılardan Özlem'e silikon kontrolü yapmasını ise şöyle değerlendirdi: "Bülent Ersoy, Türk Sanat Müziği'nin en önemli seslerinden biri olmasının yanında bir showwoman. Bu konuyla ilgili stüdyodaki seyirciden hiç tepki almadık. " Aytuğ'un "Ebru Gündeş desem, aklına gelen ilk kelime ne olur?" sorusuna da, ünlü sanatçıyla bir dönem ilişki yaşayan Erkır'ın yanıtı, "Saygı" oldu.


Sabah