Yaz boyunca TRT Türk’te yayınlanan sohbet programı ve kıvır kıvır saçları ile dikkat çeken genç sunucu Deniz Demir, “Beni kendi ekranlarında görmek isteyen kanallardan farklı projeler geliyor. Sinema ve dizi teklifleri de alıyorum” diyor.

Sizi TRT Türk’te yaz aylarında yayınlanan sohbet programınızla tanıdık. Nasıl başladınız mesleğe, anlatır mısınız biraz?

- TRT’de “Çocuk Saati” ile seslendirme yapmaya başladım. Julia Roberts’a dek onlarca karaktere sesimle hayat verdim. Aslında hukuk eğitimi aldım ama bu işten de vazgeçemedim. Spiker olarak yıllarca TRT FM’de gece programları, Radyo 3’te müzik programları sundum. Sunmaya da devam ediyorum. Çünkü radyo benim için çok kıymetli. Öte yandan TRT ekranlarında siyaset programı sundum. Ayrıca Kırgızistan’da bir şarkı yarışmasının sunuculuğunu da üstlendim.


En son da TRT Türk’teki sohbet programıyla izleyici karşısına çıktınız...

- TRT benim için daima bir okul oldu. Bir sunucu asla “Ben artık oldum” dememeli. Ben de sürekli izliyorum, çalışıyorum. TRT’deki programda da konuklarla ilgili saatler süren bir çalışma yapıyordum. Böyle de olmalı. Mesela ilginçtir, Amerika’da sadece programcılar değil, gelen konuklar bile sunucu ile ilgili ön hazırlık yapar. Böylece muhteşem bir performans ortaya çıkar. Ben de bildiğimden asla şaşmam ve reyting olmayacak diye paniklemem. Sonuçta ne oluyor biliyor musunuz, izleyenler izlemeyenlere anlatıyor. şimdi yolda durdurup “Deniz Hanım neredesiniz” diye soranlar var.

SESİMİN IŞIK YENERSU’YA BENZETİLMESİ GURUR VERİCİ

Sesiniz seslendirme sanatçısı Işık Yenersu’nun sesine benzetiliyor, siz ne diyorsunuz buna?


- Evet, bunu söyleyen pek çok kişi var. Sesin birine benzetilmesi, bu meslekte rahatsızlık vericidir. Ama benzetilen kişi Işık Yenersu ise büyük gururdur.

Farklı projelerden teklifler geliyor mu?

- TRT’de tüm yaz yayınlanan programımla basın ve internette çok olumlu yorumlar aldım. Bu kaliteyi kendi ekranlarında görmek isteyen kanallardan farklı projeler geldi tabii ki. sinema ve dizi oyunculuğu teklifleri aldım, sunuculuk teklifleri de geliyor. Ama ben çok büyük ve ciddi olanlar haricinde daima özel sektörle ilgili bir şüphe duyuyorum. Büyük umutlarla yola çıkıp zor durumda kalan arkadaşlarım beni hep endişelendirmiştir. Bu nedenle temkinli olmak en iyisi.

Yakında sizi yeniden ekranda görecek miyiz peki?

- Bir-iki ay dinlenip biraz okumak ve yazmak istedim. Tabii ki gelen teklifleri değerlendireceğim. Ama benim için TRT’nin ayrı bir yeri var. Yönetimin son dönemde attığı adımlar, yeni kanallar var. Sürekli yeni fikirler üzerinde çalışılıyor. Belki bunların içinde yer alabilirim. şu an kurumumlayım.

HER KONUK İZ BIRAKTI

Programımda ağırladığım herkes bir iz bıraktı bende. Her isim bir hayat demek ve içlerinde çarpıcı olaylar, başarılar, başarısızlıklar, hayal kırıklıkları yani onları bugüne getiren yaşanmışlıklar var. Linet’in Türkiye’de bir süredir sahne alamamasına isyanı da etkiledi beni, yanağından öptüğüm Ülkü Erakalın’ın “Yıllarımı öptünüz, beni değil” sözleri de...
programları, Radyo 3’te müzik programları sundum. Sunmaya da devam ediyorum. Çünkü radyo benim için çok kıymetli. Öte yandan TRT ekranlarında siyaset programı sundum. Ayrıca Kırgızistan’da bir şarkı yarışmasının sunuculuğunu da üstlendim.

Hürriyet