TRT sunucusu Okan Karacan'ın olaylı gecesi.


Daha önce uyuşturucu suçlaması ve polise mukavemetten gündeme gelen Okan Karacan, polisin “dur” ihtarına uymayınca gözaltına alındı. Alkol muayenesine götürülen Karacan “Beni karakolda linç ettiler, hastanede kan tüpümü değiştirdiler” diyerek kendini yerden yere attı.

TRT 1’deki “Günbegün” adlı programın sunucusu Okan Karacan önceki gece 3. kez karakolluk oldu. Karakolu böyle ayağa kaldırdı

Geçmişte de uyuşturucu ve polise mukavemetten 2 kez gözaltına alınan Karacan, rutin denetim yapan devriye ekipleri tarafından şüpheli bulununca polisten ’dur’ ihtarı aldı. İhtara uymayarak kaçan Karacan, soluğu Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nin arka sokağında bulunan evinin önünde aldı. Polislerin kimlik kontrolü ve araç arama isteğine zorluk çıkaran ve bağıran Karacan’ın direnişi mahalle sakinlerini ayağa kaldırdı. Karacan bunun üzerine alkol muayenesi ve polise mukavemetten karakola getirildi.


Karakolda siniri yatışmayan ve kendini yerlere savuran sunucu daha sonra darp raporu almak için Şişli Etfal Hastanesi’ne sevk edildi. Muayene sonrası kendisini görüntüleyen kameralara açıklama yapan Karacan “Beni karakolda linç ettiler. Buradan Başbakan’a, İçişleri Bakanı’na sesleniyorum. Kurtarın beni. Hastanede kan tüplerimi değiştirdiler. Beni karakolda linç ettiler. Bütün polislerden şikayetçiyim” diyerek bağırdı. Ardından hareket halindeki polis aracından atlamaya çalıştı. Zorluk çıkarttığı için ters kelepçe vurulan Karacan, kameralara bileklerini gösterdi. Kendisini gözaltına alan polislere hakaretler yağdıran Karacan, geceyi nezarette geçirdi.

TRT İLE ŞANSI DÖNDÜ

Özel TV kanallarında bir çok programda yer alan ve dizilerde oynayan Okan Karacan, uyuşturucu suçlaması ve polise mukavemetten kötü günler geçirmişti. Daha sonra şansı açılan Karacan, TRT1’de sabah programı yapmaya başladı. Bu programla birlikte Sibel Can’ın yerine Şans Gecesi’nin sunuculuğuna da başladı.

POLİSİ ŞİKAYET ETTİ

Okan Karacan’ın polise aşırı tepkisinin nedeni anlaşılamadı. Hem karakolda, hem de hastanede polise güçlük çıkartan Karacan, geceyi karakolda geçirdikten sonra dün sabah savcılığa çıkartıldı. Ünlü sunucu, polise mukavemetten tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


OLAYLAR YÜZÜNDEN SEVGİLİM KAÇTI


. Sabah saatlerinde serbest bırakılan Karacan, hakkındaki iddialarla ilgili şunları söyledi: “Birincisi arabayı ben değil şoför kullanıyordu. Eve gelip bana teslim edeceği sırada polisleri ve gazetecileri gördüm. Polislere anlatmaya çalıştım yararı olmadı. Kelepçe vurdular. Ellerim hala mor. İki yıl önce yaşanan olaylardan sonra kız arkadaşım korkup İngiltere’ye kaçtı. Sinirimden hala ağlıyorum.”

Hürriyet