Albümden kazanacağım parayla okul yaptıracağım


Uzun süre akut lösemi hastalığı ile mücadele eden ve sağlığına kavuşan ünlü sanatçı Murat Göğebakan, yeni albümünün satışından kazanacağı gelirle okul yaptırmak istiyor. Hastalıktan sonra hayatın anlamsız ve geçici olduğunu anladığını ifade eden Göğebakan, "Hastalığım süresince milyonlar bana dua etti ve o duaların vesilesiyle hayata döndüm. Bir çocuk da olsa kazanmak istiyorum." diyor.Sanatçı Murat Göğebakan, Başakşehir'deki Burç Koleji'nde sevenleri ile buluştu. Programda Samanyolu Televizyonu'nda yayınlanan 'Ayna' programının sunucusu Saim Orhan da izlenimlerini paylaştı.

Hastalığı atlattıktan sonra albüm yapmaya başladığını ifade eden Murat Göğebakan, hastalık sürecinde hayatın anlamsız geldiğini ve bu olayın hayata bakışını çok değiştirdiğini vurguladı.

Tedavi gördüğü sırada milyonlarca insanın kendisine dua ettiğini ve dualarla milyonları yanında hissettiğini ifade eden Göğebakan, "Hiçbir zaman yaptığım albümlerin çok satmasını gönülden arzu etmedim. Amacım asla albümümün çok satması olmadı. Ancak ilk defa bu albümün satmasını istiyorum. Çünkü kazandığım parayla okul inşa ettirmek istiyorum. Bir çocuk da olsa onu kazanmayı arzu ediyorum." dedi.

Okul için aklında bir yer olmadığını dile getiren Göğebakan, espriyle karışık, "Memleketin Misak-ı Milli sınırı içerisinde nerede ihtiyaç varsa oraya okul inşa yaptıracağım." ifadelerini kullandı.

Hastalığının ardından albüm ve turne çalışmalarına hız verdiğini aktaran ve hayata daha bir farklı baktığını anlatan Göğebakan, Avusturya, Amerika ve Almanya'nın yanı sıra Endonezya'da konser vereceğini belirtti.

İçerisinde 10 parçanın bulunduğu ve adına 'Aşk Yolu' ismini verdiği albümün önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacağını dile getiren sanatçı, 'Gönül Yarası' adını verdiği şarkısından da birkaç mısra seslendirdi.

(CİHAN)kaynak;habervaktim