Ünlü sanatçı tanık olarak ifadesine başvurulduğu bir dava için geldiği adliyede Tarkan'ın gözaltına alınması ilgili sorularlarla karşılaştı. " (Avukatını göndermesi) Eğer hukuki bir yardıma ihtiyaçları olursa istedikleri anda hazır olduğumuzu bildirmek için" * Sezen Aksu bir dondurma markasının reklam filminde kullanılan tanıtım müziğinin kime ait olduğunun tespiti için açılan davada tanık olarak dinlendi.
Sezen Aksu, dondurma markasının reklam filminde kullanılan müziğin kime ait olduğunun tespiti için açılan davada tanık olarak ifade verdi. Sezen Aksu, "Reklam filminde kullanılan cingıl Onno Tunç tarafından yapıldı" dedi.
Sezen Aksu kardeşi Mustafa Nihat Yıldırım birlikte Sultanahmet'te bulunan İstanbul Adliyesine geldi. 2. Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde görülen duruşmaya davacı Onno Tunç'un çocukları Selin Tunç Boyacı, Aydan Tunç Boyacı adına avukatları katılırken, davalı Has Gıda, BBDK Reklam ve tanıtım Hizmetleri avukatları hazır bulundu. Sezen Aksu, kardeşi Mustafa Nihat Yıldırım duruşmada tanık olarak ifade verdi.
"ONNO TUNÇ TARAFINDAN YAPILDI"
Duruşmada tanık olarak konuşan Sezen Aksu, "Reklam filminde kullanılan kısa müziği çok yakından biliyorum. Hatırladığım kadarıyla 1980'li yıllarda yapıldı. Reklam filminde kullanılan jingle Onno Tunç tarafından yapıldı. Onno Tunç ile paylaştığımız evimde yapıldı. Onno Bey'in yaptığı bütün müzikleri biliyorum" dedi
"ONNO BEY VE BENİM ÇOK SAYIDA BESTEMİZ VARDIR"
Sezen Aksu, "Reklam ajanslarıyla ilgili çalışmaları Onno Tunç yürütürdü. Onno Bey ve benim çok sayıda bestemiz vardır" şeklinde konuştu. Sezen Aksu'ya daha sonra doğruları söylediğine dair mahkemede yemin ettirildi.
SEZEN AKSU'NUN KARDEŞİ DE DURUŞMADA TANIK OLARAK DİNLENDİ
Tanık olarak dinlenen Mustafa Nihat Yıldırım, Sezen Aksu'nun kardeşi olduğunu belirterek,"Reklam filminin müziği Onno Tunç'a aittir. Tahminen 1985 ve 1988 yılları arasında yapılmış olmalı. Ben o tarihlerde üniversitede öğrenciyken ablam Sezen Aksu'nun yanında kaldım. Dolayısıyla Onno Tunç ile aynı evi paylaştım. Onno Tunç bütün işlerini evdeki herkese dinletirdi. Hatta reklam filmiyle beraber bana da izletti, bana fikrimi sordu. Sözlerini bile hatırlıyorum" ifadelerini kullandı. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.
"HUKUKİ BİR YARDIMA İHTİYAÇLARI OLURSA İSTEDİKLERİ ANDA HAZIR OLDUMUZU BİLDİRMEK İSTERİZ"
Sezen Aksu adliye çıkışı basın mensuplarının, "Adliye'ye niçin geldiniz" şeklindeki soruya,"Tanık olarak geldim. Onno Bey'in bir eserinin kendisine ait olduğunu söylemek için geldim" dedi.
TARKAN'IN GÖZALTINA ALINMASI
"Uyuşturucu madde kullanmak suçundan gözaltına alınan Tarkan'a emniyette ifade verirken avukat gönderdiniz yolundaki iddialara ne diyeceksiz sorusuna?" Sezen Aksu,"Eğer hukuki bir yardıma ihtiyaçları olursa istedikleri anda hazır oldumuzu bildirmek için" dedi. "Gözaltına alınmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna ise cevap vermedi.

kaynak: (Serpil KIRKESER - İstanbul / DHA)