Şarkıcı Demet Akalın sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta kurulan 'Anti Demet Akalın' adıyla kurulan gruplarda kişilik haklarına saldırıldığı gerekçesiyle soluğu savcılıkta aldı.


Savcılığa verilen dilekçede, söz konusu grupta yer alan çok sayıda yazı ve resmin hakaret içerdiği, küfürlerle dolu olduğun anlatıldı.

Avukat müvekkilinin
Türkiye
'nin takdir ve sevgisine mazhar olmuş, işinde son derece başarılı ve iyi bir sanatçı olduğunu bildirdiği dilekçede "Müvekkilimin ismi, karakteri, toplum içersindeki yeri son derece saygın ve şahsiyetli olup yakışıksız ve gerçek dışı muhatap beyanları ile aynı cümlede dahi kullanılması mümkün bulunmamaktadır" dedi.

Söz konusu yorumların kişisel değerlere
saldırı niteliği taşıdığı iddia edilen dilekçede şu ifadeler yer aldı; "Söz konusu grup ve şüphelinin sitesinde yayınlanan yazılar çeşitli basında haber
olarak kullanılmakta, çok başarılı bir sanatçı olan müvekkilim bu gerçek dışı haberler ve hakaretler yüzünden son derece büyük bir prestij kaybına uğramaktadır. Müvekkilime yapılan tamamen gerçek dışı ve hayal mahsulü yakıştırmalar bütün özel ve iş hayatını etkilemektedir."

Dilekçede şüpheliler hakkında "Hakaret", "Tehdit" ve "Yayın yoluyla aşağılama" suçlarından dava açılması talep edildi.

kaynak: (Milliyet)