Şahan Gökbakar'ı çok beğendiğini söyleyen Behzat Uygur, 'Recep İvedik'e sahip çıktı: Nasıl ki 'Turist Ömer', 'Cilalı İbo', 'Cafer Bey' gibi tiplemeler varsa 'Recep İvedik' de öyle bir karakter ya da karikatür...

Bilal Özcan'ın Kanaltürk'te bugün yayınlanacak 'Laf Aramızda' programının konuğu Behzat Uygur oldu. Uygur, programda hem meslektaşları hem de mesleğiyle ilgili görüşlerini açıkladı.
Kimileri der ki, babalarının tiyatrosu rolleri aldılar... Hiç öyle bir şey yok. O rolleri alana kadar akla karayı seçtik biz.
'Recep İvedik'i izlemedim. Hani izleyip de "İzlemedim" diyenler var; ben onlardan değilim. Şahan Gökbakar izlemek ayıpmış gibi davranılıyor, onlardan değilim. Benim çocuklarım da Şahan'ın filmlerine bayılıyorlar. Hatta geçen gün eşim televizyonda seyretti. O da, çocuklarım da kahkahalarla gülüyorlardı. Çok beğenilen bir film ama ben yorum yapamam seyretmediğim için.

SANAT FİLMİ YAPMADI Kİ
Şahan Gökbakar'ın TV'de yaptığı işleri çok beğeniyorum. Bazen internetten bakıyoruz, çok gülüyorum. Zaten eleştirilmesini de anlamıyorum, "Ben acayip bir sanat filmi yaptım" diye çıkmıyor adam. Bir komedi filmi yaptı. İçinde argo da, küfür de var. Nasıl ki daha önceki dönemlerde 'Turist Ömer', 'Cilalı İbo', 'Cafer Bey' gibi tiplemeler varsa, 'Recep İvedik' de öyle bir karakter ya da karikatür... Yani Şahan, "Antalya'da en iyi erkek ödülünü alayım" demiyor ki, güldürmek için yapıyor. Eleştirilecek bir şey görmüyorum ben.
Ata'nın 'Eyvah Eyvah' filmini çok beğeniyorlar, gideceğim. 'Osmanlı Cumhuriyeti'ni film olarak çok beğendiğimi söyleyemem. Ya da beklentim çok fazlaydı o filmden... Ancak Ata Demirer, taklit konusunda Türkiye'nin en iyilerinden biridir. Çok başarılı, çok da sevimli, ama bu filmde oyunculuk performansıyla taklit yeteneğinin de üstüne çıkmış diye duydum.

ATA'NIN FİLMİ BEĞENİLDİ
Cem Yılmaz ile ilgili zaten bir şey söylemeye gerek yok; yani stand-up'ın kralı o. Çok çok başarılı buluyorum, çok gülüyorum. Solaryuma girerim bazen, solaryuma Cem Yılmaz'ın kasetini koymuşlar, yarı çıplak Cem Yılmaz'ı dinleyip gülmek bir tuhaf oluyor.
Cem, Ankara'da askerlik yaparken ziyaretine gittik. Bizi gördü şınav çekmeye başladı, "Çok iyi askerlik yapıyorum" diye...

TİYATROYU BIRAKMADIK
Allah sağlık verirse 85 yaşına kadar tiyatroda kalmak istiyoruz. Birdenbire bir sinema filmiyle çok paralar kazanıp bu mesleği bırakmayı düşünen insanlar değiliz. Biz televizyon yaptık, asıl parayı oradan kazandık ama tiyatro yapmayı asla bırakmadık. Çünkü bizim esas işimiz tiyatro sahnesi...
Gelip geçici işler vardır ya, bir işe girersin çok para kazanırsın sonra başka bir işe girersin... Ama bizim için öyle değil. Bizim için en doğrusu, hakikaten çok emek harcayarak, tırnaklarınla kazıya kazıya ve son anına kadar sahnede çırak olduğunu bilmektir. Belki kıdemli çırak oluyoruz daha sonra, tecrübeli çırak oluyoruz, ama ustalık diye bir şey olmuyor...


Yorumla.net