ÇILGIN kıyafetleriyle müzik dünyasına yeni bir açılım getiren Lady Gaga’nın eski yapımcısı, “onu ben yarattım” diyerek 30.5 milyon dolarlık tazminat istiyor.

Söz yazarı ve müzik yapımcısı Rub Fusari, geçtiğimiz günlerde New York’un Manhattan semtindeki mahkemeye başvurarak, Grammy ödüllü eski sevgilisi Lady Gaga aleyhinde davacı oldu. Fusari, gerçek adı Stefani Germanotta olan Lady Gaga ile “Paparazzi” ve “Beautiful, Dirty, Rich” parçalarını birlikte yazdıklarını iddia ediyor. Hatta iddialarını öyle ileri götürüyor ki, “Lady Gaga” sahne adını da kendisinin bulduğunu söylüyor.

Mahkeme kayıtlarına göre Lady Gaga ve Fusari, 2006 yılının Mayıs ayında birlikte iş yapmak üzere bir araya geldiler, bir süre sonra da aralarında romantik bir ilişki başladı. İkilinin “Team Love Child LLC” adıyla kurdukları şirkete Fusari, yüzde 20’ye ortak oldu. Şimdi Rub Fusari, kendi payına düşenin 30.5 milyon dolar olduğunu öne sürerek tazminat talep ediyor. Lady Gaga, geçen Ocak’ta iki dalda Grammy ödülü almıştı.


Yorumla.net