Yeni albümü 'Hande'ye Neler Oluyor'u geçen hafta çıkaran Hande Yener, pop yapmadığını, bu kez değişik bir tarzı denediğini söyledi. Yener, daha önce 'bakkal şarkıları' dediği tarza bu kez 'patlak şarkılar' adını verdi
Geçen hafta 'Hande'ye Neler Oluyor' adlı yeni albümünü çıkartan Hande Yener, albümünün çok beğenildiğini açıkladı. Dört yıllık sevgilisi Kadir Doğulu ile Sinan Akçıl yüzünden ayrıldığı haberlerine hiç takılmadığını belirten Yener, eski sevgilisinin açıklamaları hakkında da yorum yapmadı.

Albüm çıkmadan, 'Hande Yener yeniden pop müzik yapacak' haberleri çıkmıştı. Ancak albümdeki tarzınız, eski Hande Yener tarzı değil. Popta da farklı bir tarz mı yakaladınız?
Yeni bir pop yapmak istemiştim. Ben hiçbir zaman 'eskiye dönüyorum' demedim. Anlamak istedikleri gibi anlayanlar var. Ben sözümde durdum ve pop albümü yaptım. İlk kez Sinan Akçıl ile çalıştım. Bana özel bir çalışma yaptı.

SİNAN EMPATİ KURUYOR
Sinan Akçıl ile nasıl biraraya geldiniz?
Pop albüm yapmaya karar verince birçok isimle görüştüm. Sinan Akçıl'ın yaptığı 'Sopa' çok dikkatimi çekti. Sonra 'Kal Kal'ı yaptı ve bütün albümü onun yapmasını istedim. Sinan Akçıl çok iyi empati kuruyor. Benim yenilenmek istediğimi biliyordu, "Yapacağım pop albümde, söyleyeceğim cümleler çok önemli. Beni çok yerden yere vurdular ama hâlâ varım. Bunları düşünerek bir şeyler yazman beni çok mutlu eder. Çok da felsefik gitmeyelim, aşk şarkıları da duymak istiyorum" dedim. O da öyle çalışmalar yaptı.

Farklı tarzlar denemek riskli değil mi?
Bence hep aynı şeyi yapmak risk... Onun ekmeğini yersiniz ve sonra yapacak bir şeyiniz kalmaz. İnsanlar hep aynı şeyi bekliyormuş gibi konuşuluyor ama farklılık bekliyorlar. Yorumları kulak ardı etmiyorum. Hepsini önemsiyorum ama ne yaptığımı biliyorum. Bir sürü değişiklik denedim. Kendimi başka tarzlarda özlettim ve yeni tarzlar yarattım. Bunlar, içimden gelen ve benim yapmam gerekenlerdi.

Müzikte yeni tarzların denenmesi gerektiğini savunuyorsunuz ama pek çok kişi sizin gibi yenilik peşinde değil?
Çok fazla müzik dinlediğim için seneler içinde farklı tarzlarda altyapım oluştu. O yüzden deneme cesaretini gösteriyorum. Müzik, heyecan ve cesarettir. Tek bir şeye dayanıp insanları eğlendirmeye odaklı iş yapmıyorum. Albümüm çıkmadan önce merak edilsin, bağımlılık yaratsın istiyorum. Bazı açıklamalar yapıp insanları beklentilere soktum. Yoksa o patlak şarkıların şifrelerini hepimiz biliyoruz. Yapmak zor değil, üç dakikanızı alır. Ama bunlar bana enerji vermiyor. Bu albümde yeni buluşlar var. 'Yasak Aşk' hiç yapılmamış tarzda bir şarkı, 'Bir Gideni Mi Var' çok farklı bir slow.

Bir dönem polemiğe girdiğiniz Demet Akalın ile şimdi aranızdan neredeyse su sızmıyor. "Büyük aşklar nefretle başlar" derler. Sizinki de böyle oldu sanki...
Öyle oldu galiba... Tartışmalarımız medya aracılığıyla olunca biraz sert oldu. Karşı karşıya gelince enerjiler daha farklı. Artık çok iyi arkadaş olduk. Zamanında yeterince kötü haber olduk. Artık iyi haber zamanı...

Düet yapacaktınız?
İkimiz de albümdeyiz. Önümüzdeki dönemlerde birlikte güzel şeyler yaparız.

Müzik dışında başka çalışmalarınız da olacak mı?
Oyunculuğa sıcak bakıyorum. Klip çeke çeke ve sahnede de müzikal gibi takıldığım için mimik ve bakış çalışıp, bunları ilerlettim. Ama yapmış olmak için değil, güzel proje olursa olur.
YORUMLA.NET