Şarkıları, filmleriyle sürekli hayranlarının karşısında olan ünlü isimler, performansları kadar kostümleriyle de konuşulmayı seviyor. Bu nedenle de hemen her ünlü kendisini usta bir modacının sihirli parmaklarına teslim ediyor. Biz de bu başarılı tasarımcılara, yıllardır birlikte çalıştıkları ünlü isimler için tasarım yaparken nelere dikkat ettiklerini, nasıl kostümler hazırladıklarını sorduk...

HATİCE GÖKÇE-HAYKO :mucc:
Kostümleri yedekli hazırladık
Hayko Cepkin'in üçüncü albümü 'Sandık' için, hem kendisine hem de sahnedeki ekibine özel tasarımlar hazırladık. Hayko, albümünü hazırlarken tüm sahne şovlarını, hatta sahnenin kendisini de bir bütün halinde tasarlıyor. Dolayısıyla ne istediğini çok iyi biliyor. Ben onun için hazırladığım tasarımlarımda ağırlıklı olarak dokudan yola çıktım. Ayrıca sahnede çok hareket ettiği için de esnekliğine uygun tasarımlar yaratmak zorundaydık. Rahatlığı ön plana aldık ve görsel olarak da hareketlerinde öne çıkacak biçimler yaratmaya çalıştık. Bunlar, Hayko her hareket ettiğinde onun bir parçası hissi veren biçimler oldu.

TERLEMEMESİ İÇİN...
Hayko'nun bu albümü için belirlediği bir renk vardı ve tüm tasarımlar da beyaz olmalıydı. Tasarımlarımızda; Hayko'nun sahnede rahat hareket etmesi için likralı kumaşlar, terlememesi için de akıllı kumaşlar kullanıyoruz. Ayrıca daha dayanıklı olması için tasarımları yedekli üretiyoruz. Leke tutmaması için de seçtiğimiz özel kumaşları kullanıyoruz.

ARZU KAPROL-NİLÜFER
Dekolteyi de miniyi de iyi taşır
Nilüfer'le sekiz yıldır çalışıyoruz. Kendisi için bugüne kadar; sahne ile de uyumlu, ışık, repertuar ve performansı birlikte düşünüp pek çok özel kıyafet hazırladık. Nilüfer'in tarzını; sade, iddiali ve dinamik olarak tanımlayabilirim. Nilüfer'e; kendini sahnede müthiş özgüvenli hissetmesi için, içinde çok rahat edeceği ve muazzam görüneceği iddiali tasarımlar hazırlıyoruz. Minileri özellikle çok hoş taşıdığı için, her zaman bir mini tuvalet uyguluyoruz. Renk olarak da her zaman farklı renkleri, bizi heyecanlandırdığı ölçüde kullanıyoruz. Nilüfer'in dekolte ile arası çok iyidir. Dekolteyi de, miniyi de çok hoş taşır.

TUVANA BÜYÜKÇINAREBRU AKEL
Şık,spor ve dinamik sever
10 yıldır Ebru Akel'le çalışıyorum. Ebru için yaptığımız tasarımlar genelde cesur, ışıltılı, çarpıcı, şık ve tabiî ki iddialı parçalardan oluşuyor. Ebru'nun, Tuvanam imzası olan canlı renkleri çok iyi taşıdığını düşünüyorum. Ayrıca pastel tonları ve siyah, krem gibi asil renkleri de kendisine çok yakıştırıyorum. Ebru'nun da tercihi genelde canlı ve dinamik renklerden yana oluyor. Onun için ölçülü ve şık dekolteler kullanmayı tercih ediyorum. Genelde de sırt ve bacak dekoltesini ön plana çıkarıyoruz. Genel tercihinden bahsetmek gerekirse; şık, spor ama aynı zamanda dinamik parçaları seviyor.

ÖZLEM KAYATUĞBA ÖZERK
Sahnede dişi ve romantiktir
Tuğba Özerk vücut ölçülerinin düzgün olması ve boy avantajının dışında çok iyi bir taşıyıcıdır. Sahnede dişi, romantik ve kesinlikle yaşıyla ve müzik tarzıyla paralellik gösteren kostümleri tercih ederiz. Sahnede pırıltılı şeyleri sever. Ama ağır bir pırıltıdan bahsetmiyorum; ya kumaş pırıltılı olabilir, ona sade bir model tasarlayabiliriz ya da normal bir şifon veya jarse elbiseye pırıltı ekleyebiliriz. Konser için genelde uzun kostümleri, daha rahat ortamlar içinse mini eteği tercih ediyoruz, çünkü bacakları çok düzgün. Genel olarak şık bir tarzı olduğunu söyleyebilirim. Renklerden gümüşü ve siyahı çok sever, pudra pembe, gold ve pastel renkleri iyi taşır.

RAŞİT BAĞZIBAĞLIZİYNET SALİ
Straples ve tek omuz çok yakışıyor
Ziynet Sali'yi giydirmeye, 'Bizde Böyle' single'ıyla başladım. Sahnede Ziynet'e payeti çok yakıştırıyorum. Minyon bir kadın olduğu için mini elbiseleri çok güzel taşıyor. Bugüne kadar siyah, gold ve gümüş tonlarında tasarımlarımı tercih etti. Straples ve tek omuzu çok iyi taşıyor. Ziynet için tasarladığım kıyafetlerde modern, seksi, feminen ve Latin bir ruh yakalıyoruz.

ÖZGÜR MANSURBENGÜ
Dişi görünümü rahatlıkla taşıyor
Bengü'ye elbise tasarlarken, önce elbiseyi nerede kullanacağını ve nasıl görünmek istediğini konuşuruz. Vücut hatları kusursuz olduğu için; dar, bedene yapışan ve kumaş detaylarının hakim olduğu elbiseler tasarlayabiliyorum. Kısa, mini elbiseler ve sırtta derin degajeler Bengü'ye çok yakışıyor. Fiziğinin farkında olduğu için dişi görünümü çok rahatlıkla taşıyor. Televizyon için yalın ama yine tasarımı hissedilen kıyafetler, konserler içinse daha renkli ve iddialı elbiseler tasarlıyorum.

yorumla.net