EBRU GÜNDEŞ KONSERİNDE OLAY!.. ATAŞEHİR’DE SAHNE ALAN GÜNDEŞ, SİYASİ PROPAGANDA YAPAN GRUBA TEPKİ GÖSTERDİ VE SAHNEYİ TERK ETTİ!..İstanbul Ataşehir'de Belediye Festival Alanı'nda gerçekleşen Ebru Gündeş konserinde olay çıktı. Neşeli başlayan konser atmosferi bir anda bozuldu. 2. Kardeş Türküler Festivali'nde sahne alan Gündeş, şarkılarını seslendirirken zafer işareti yapan gruba sert bir tepki gösterdi. Gündeş, sahneden izleyicilere seslenirken, "Benim konserlerim propaganda yeri değildir. Benim konserlerimde siyaset yapılmaz" dedi.

Grup, zafer işareti yapmaya devam ederken, sanatçı Gündeş "Eğer burada polis varsa acele bir şekilde bu olaya müdahale etsin" diyerek tepkisini sürdürdü. Konser alanında BDP posteri de dikkat çekerken Gündeş, konseri iki kez kesti.

Protestolar devam edince Gündeş, sahneyi terk etti. Olayın sonrasında gösteri yapan grup polisler tarafından konser alanından dışarı çıkarıldı. Gündeş'e sahneden indiği sırada yumurta ve taş da atıldı. Yoğun ikna çabaları sonucunda Gündeş sahneye yeniden döndü.

Konserin ardından Ebru Gündeş, ambulansla götürüldü. Bazı göstericiler de gözaltına alındı.
ucankus.com