Evlendiğimden beri sabahları güzel uyanıyorumCeyda Düvenci şu sıralar belki de hayatının en yoğun dönemini yaşıyor; yeni dizi heyecanı, sosyal sorumluluk projesi, yeni reklam kampanyası derken, günlerin nasıl geçtiğini bile anlamıyor. Ama halinden gayet memnun, yorgunluktan asla şikayetçi değil. Her fırsatta 30’lu yaşların keyfini sürdüğünü belirten oyuncu, Elele’ye verdiği röportajda da bu yoğunlukla ilgili “Ne istediğini bilen, işe yarar bir dönemdeyim” dedi.

Şu sıralar nelerle geçiyor günleriniz?

- Heyecanla beklediğim yeni dizim var. Bir komedi dizisi... Kendimi oyunculuğa yeni başlamış gibi hissediyorum. Levent Üzümcü, Altan Erkekli, Alper Kul, Ayşegül Atik gibi değerli isimlerden oluşan bir kadro, BKM ve Hakan Algül... Söylerken bile heyecanlanıyorum. Yaratıcı drama atölyeme “yaza merhaba” şenliğiyle eylül ayına kadar ara verdik. Bu yüzden yeni yıl müfredat programımız için öğretmen arkadaşlarım Elif ve Banu ile toplantı dönemimiz başlayacak. Yeni bir saç boyası markasının yüzü oldum. Söz konusu marka, kadınlara yönelik bir de sosyal sorumluluk projesi başlattı. Sloganımız “Durma, hayatına renk kat!”... Bu kampanya ile kadınların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamaya çalışacağız. Bununla ilgili hazırlıklarımız devam ediyor.

Nasıl bir sosyal sorumluluk projesi bu?

- Toplantımızın ilkini 23 Temmuz günü BKM’de saat 11.00’de yapacağız. Renk uzmanımız ve psikoloğumuzla birlikte, seminerimize katılan kadınlarımızla hayata dair söyleşeceğiz. Diyeceğiz ki “Kendi iç sesinizi dinleyin, her şeyden önemlisiniz, kendiniz için bir şey yapın. Hayalini kurduğunuz, öğrenmek istediğiniz ya da hep yapmak istediğiniz ve ertelediğiniz bir şey mutlaka vardır. Durmayın ona doğru bir adım atın”... İstanbul sonrasında bu seminerler ızmir ve Ankara’da da devam edecek.

Tüm bu yeniliklerin dışında hayatınız ne durumda?

- Mutlu, yoğun, huzurlu, işe yarar, ne istediğimi bildiğim, sevdiklerimle zaman geçirdiğim ve kendime de zaman ayırdığım bir dönem... 30’lu yaşları seviyorum...

SORUNLARIMI EŞİMLE PAYLAŞARAK AŞIYORUM

Evlilikle birlikte neler değişti hayatınızda?


- Daha huzurlu, güvenli ve mutluyum artık. Her sabah güzel uyanıyorum. Hep gülümsüyorum. Hayata gülümsedikçe de renklerim çoğaldı. Etrafımda gerçekten sevdiklerim ve beni sevenler kaldı. Güzel bir hayat kurduk birlikte. Her sorunu paylaşarak aşıyor, paylaşarak mutlulukları çoğaltıyoruz.

İş anlamında eşinize fikirlerini sorar mısınız?

- Her şeyi konuşuruz biz... Bu yüzden birbirimize fikirlerimizi mutlaka söyleriz. Eşim fikirlerini söyler ve aldığım tüm kararlarda destekçim olur.

Nasıl bir ikilisiniz? Zıt karakterler mi yoksa tamamen uyumlu bir ikili mi?


- Aslında zevklerimiz farklı ama güzel bir ortak hayat kurmayı başardık. Bence önemli olan ve bizi birlikte tutan da bu... Kendi zevklerimize de zaman ayırıyoruz, ortak zevklerimize de...

Evinizde en çok neyle ilgilenmeyi seversiniz?

- Evde en çok bahçemizde iPodum’u açıp hiçbir şey yapmadan durmayı, kitap okumayı, kedilerimle oynaşmayı, eşimle sohbet etmeyi, çalışma odamda yaratıcı drama atölyem ile ilgili çalışmayı severim.

EVLİLİK TEKLİFİNİ İYİ Kİ KABUL ETMİŞİM

“İyi ki yapmışım” dediğiniz neler var?


- İyi ki oyuncu olmuşum, iyi ki eşimin evlilik teklifini kabul etmişim.

En son neye çok sevindiniz?

- Drama atölyemin “yaza merhaba” şenliğinin gördüğü ilgi beni çok sevindirdi. Çünkü en büyük hayalim bir okulumun olması... Buna adım adım yaklaştığımı düşünüyor ve mutlu oluyorum.

Tatsız bir olay yaşadınız, peki yeniden bebek planları gündeme geldi mi?

- Ben şunu anladım ki bebek planlanmaz, istediğinde gelir. Ama tabii ki istiyorum bebeğimizin olmasını; daha doğrusu ikimiz de istiyoruz...

TATİLE ÇIKMAMIZA DAHA BİR AY VAR

Yoğun bir iş hayatınız var. Setler, programlar, çekimler vs... Nefes almak istediğinizde, dinlenme ihtiyacı duyduğunuzda nerelere kaçarsınız?
- Evim, bahçem, Londra...

Bu yaz için nasıl bir tatil planladınız?

- Tatile ağustos ayında çıkmayı planlıyoruz. Mikanos, Çeşme ve Bodrum’a gideceğiz.

TOLGA ÇEVİK’E ÇOK GÜLERİM

Sizi en çok neler güldürür?


- Dost sohbetlerinde çok gülerim. Eşim güldürür. Bir de Tolga Çevik’e çok gülerim.

Fotoğraf ilginiz devam ediyor mu? Birkaç sene önce Elele için özel bir çekim yapmıştınız...

- Evet, devam ediyor. Çocuk fotoğrafları çekiyor ve biriktiriyorum. Çektiğim bir fotoğraf “Baba Beni Okula Gönder” kampanyası yararına 15 bin TL’ye satıldı. şimdiki amacım bir sergi açıp gelirini ÇYDD’ye bağışlamak...


hurriyet.com