Yılmaz Erdoğan, Savcılığa Çağırıldı Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı Yılmaz Erdoğan'a İfade Vermesi İçin Davetiye Çıkardı.
Yılmaz Erdoğan ve "Çok Güzel Hareketler Bunlar" ekibindeki “Dershanede Aşk Yasağı” skeçini sergileyen ve yazan Oyuncular hakkında, Pi Dershaneleri “Hakaret ve Ticari itibarı zedelemekten” suç duyurusunda bulunmuştu.

istanbul-
Bakırköy
Cumhuriyet Savcılığı’nın tiyatrocu Yılmaz Erdoğan’a ifade vermesi için davetiye çıkardığı öğrenildi.

Yılmaz Erdoğan ve “Çok Güzel Hareketler Bunlar” ekibinde “Dershanede Aşk yasağı” skecini Kanal D'de sergileyen Oyuncular ve skeç yazarı hakkında, Ankara’daki Pi Dershaneleri, hakaret ve yayın yolu ile "Ticari itibarı zedelemek" iddiaları ile istanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Ankara’da 6 şubesi bulunan Pi Dershanesi öğrencilerinin dershane içinde sadece eğitime meyilli olmaları düşüncesi ile, dershane çatısı ve çevresi dâhilinde öğrenciler arasında duygusal ilişkiyi yasaklamış ve bu tür yasaklara uymayan 28 öğrencisinin dershaneden kaydını silip, kayıt paralarını iade etmişti.


Yılmaz Erdoğan
ve ekibi de bu konuyu skeç yaparak, yayın yolu ile kamuoyuna aktarmıştı.

Pi Dershaneleri ise, Erdoğan ve ekibinin konuyu amacından saptırdıkları ve skeç'in ahlaka aykırı nitelikte sergilendiğini, kayıt paralarının velilere tezgâhlı bir biçimde geri ödenmediğini belirttikleri, dershane yöneticilerine hakaret içeren sözler sarfettikleri, ayrıca yayın yolu ile ticari itibarlarını zedelediklerini ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.


Pi Dershaneleri,
Yılmaz Erdoğan ve skeç yazarı ile oynayan Oyuncular hakkında vermiş oldukları şikayet dilekçesinde, TCK’nın ilgili maddeleri gereğince hakaretten 3 aydan 1 yıla, "Ticari itibarı zedelemekten" ise 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını istemişti.

haberler.com