"Sibel Can Barışacak"

Sibel Can Aksüt ile eşi Sulhi Aksüt'ün boşanma davasının görülmesine Beykoz Aile Mahkemesi'nde devam edildi.
ŞARKICI
Sibel Can Aksüt ile eşi Sulhi Aksüt'ün boşanma davasının görülmesine Beykoz Aile Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmada Sulhi Aksüt'ün avukatı Mehmet Tural, çiftin birbiriyle görüştüğünü ve uzlaşma olacağını belirtti. Sibel Can'ın avukatı Keziban Hatemi ise müvekkilinin kendisine boşanma konusunda talimat verdiğini ifade ederek, "Müvekkilimin çocuğu için eşiyle görüşmesi olağan bir olay" dedi.

Duruşmada tanık olarak dinlenmesi istenen Sulhi Aksüt'ün şoförü Hayrettin Eren duruşmaya gelmedi.
Sibel Can
Aksüt'ün avukatı Keziban Hatemi ise söz alarak tanık Hayrettin Eren'in duruşmaya gelmemesinin davanın uzatılmasına neden olduğunu, tanığın duruşmaya polis nezaretinde getirilmesi için karar verilmesini talep etti.
Sulhi Aksüt'ın avukatı Tural da, ailenin yanında uzun süre şoför olarak görev yapan Hayrettin Eren'in şahitliğinin önemli olduğunu belirterek "Tanık Hayrettin Eren, çiftin varsa geçimsizliğini yakınen bilen kişidir. Bu nedenle biz özellikle dinlenmesini istiyoruz. Müvekkilimin sosyal ve ekonomik durumu ile ilgili araştırma yapılmıştır. Tarafların uzlaşmaları konusunda görüşmeler sürmektedir. Bu konuda süre verilsin" dedi.
Sibel Can Aksüt'ün avukatı Kezban Hatemi'de, müvekkilinin uzlaşmayı düşünmediğini ifade ederek çiftin boşanmaları doğrultusunda karar verilmesini istedi.

ÇİFT YİNE BOŞANAMADI


Duruşma hakimi, tanık Hayrettin Eren'in gerektiğinde polis zoruyla getirilmesi ve Sulhi Aksüt'ün sosyal ve ekonomik durumunun tespiti için yazılan yazıya cevap beklenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.


Sibel Can Aksüt'ün avukatı Keziban Hatemi tarafından Beykoz Aile Mahkemesi'ne verilen dava dilekçesinde, "Evliliğin temelinden sarsıldığı ve çift arasında şiddetli geçimsizlik bulunduğu" belirtilerek, Sulhi Aksüt'ten boşanmasına karar verilmesi isteniyor. Dilekçede, mal paylaşımının mahkeme tarafından yapılması ve çiftin oğulları olan Emir Aksüt'ün velayetinin Sibel Can Aksüt'e verilmesi talep ediliyor.

haberler.com