Q7'ye Dna Testi!
Siyah-beyazlı takımın yeni transferi, 2009’da ilişkiye girdiği sevgilisi Catia Costa’nın doğurduğu kız çocuğunun kendisinden olmadığını iddia etmesi üzerine mahkemelik oldu.Siyah-beyazlı takımın yeni transferi, 2009’da ilişkiye girdiği sevgilisi Catia Costa’nın doğurduğu kız çocuğunun kendisinden olmadığını iddia etmesi üzerine mahkemelik oldu. Kulüpten izin alan Quaresma, Costa’nın dava açması nedeniyle babalık testine girdi.

Beşiktaş’ın transfer ettiği Portekizli yıldız Quaresma’nın, 2009’da yaşadığı bir ilişki nedeniyle başı derde girdi. Almeda kentinde bir ayakkabı mağazasında tezgahtar olarak çalışan Catia Costa’nın, 14 Nisan 2010’da dünyaya getirdiği ve Ariana ismini koyduğu kız çocuğunun, Quaresma’dan olduğunu iddia etmesi üzerine, ünlü futbolcu babalık testine girdi.


Siyah-beyazlı ekipten,
Avusturya kampının bitiminde izin alan ve apar topar ülkesine giden Quaresma, eski sevgilisi Costa’nın mahkeme kararı çıkarması üzerine, çocuğunun kendisinden olup olmadığının kanıtlanması amacıyla DNA testine tabi tutuldu. Portekizli futbolcunun, test sonuçlarını öğrendikten sonra Türkiye’ye geleceği bildirildi.

HAMİLELİK AYIRDI


2009’da tanıştıktan sonra, sorunsuz bir beraberlik yaşayan Quaresma-Costa çiftinin, hamilelik nedeniyle arası bozuldu. Portekizli futbolcu, Catia Costa’nın kendisinden hamile kalmadığını ileri sürdü ve ilişkisini bitirdi.
Portekiz
basınında yer alan haberlere göre Quaresma’nın çocuğu aldırmasını, aksi takdirde asla tanımayacağını bildirmesine rağmen Catia Costa, 14 Nisan 2010’da, Lizbon’daki Hospital de Luz hastanesinde Ariana’yı dünyaya getirdi.
Ülkenin magazin gazetelerine göre doğum sonrası Lizbon’un Monte de Caparica semtine yerleşen Costa, depresyona girerek, eve kapandı ve kimse ile konuşmamaya başladı. Semt sakinlerinin görüşlerine de yer veren gazeteler, Quaresma’nın, “O, benim Jennifer Lopez’im” diye her seferinde aşkını itiraf ettiği Catia Costa’nın, Portekizli Oyuncudan başka kimse ile beraber olmadığını da yazdılar.

Basın ayrıca Quaresma’nın, ayakkabı mağazasındaki işinden ayrılan Costa’ya, hamile kalmadan önce zaman zaman 250 bin euroya yakın para gönderdiği bilgisine de ulaştı.


"BENDEN OLAMAZ"


Beşiktaşlı futbolcu ise avukatları aracılığıyla
Portekiz
basınına bir açıklama yaptı. Quaresma, Catia Costa ile beraber olduğu dönemlerde, zamanının çoğunu dışarda geçirdiğini, bu nedenle çocuğun kendisinden olma olasılığının çok az olduğunu söyledi.
Bu açıklamalardan sonra iki taraf bir hukuk savaşına girerken, 3 aydır evden çıkmayan Catia Costa’nın mahkeme kararı çıkarması üzerine Quaresma’nın teste girmek zorunda kaldığı bildirildi. Lizbon’da yapılan test sonuçlarının önümüzdeki günlerde belli olacağı da ifade edildi.


haberler.com