Diziler İşkence Seti
Ünlü Yönetmen Yavuz Turgul, Dizi Sektörünü Yerden Yere Vurdu.


TRT Haber'deki 'Akılda Kalan' programına katılan usta yönetmen Yavuz Turgul, dizi setlerindeki sorunlardan bahsetti.

Yavuz Turgul, Türkiye'de dizi sektörünün durumunu içler acısı bulduğunu belirtti ve "Dizi sektöründe insanlar işkence çekiyor. Her şey berbat, her şey dökülüyor. Dizileri yapanlar değil ama seyirciler vasatlıktan çok memnun... Bir müzik koyuyorlar, Oyuncular saatlerce birbirlerinin yüzüne bakıyorlar" dedi.

Turgul, diziler için yapılan gala organizasyonlarını son derece utanç verici bulduğunu sözlerine ekledi.


AV MEVSİMİ


TRT Haber'deki 'Akılda Kalan' programına katılan usta yönetmen
Yavuz Turgul, polisiye türündeki yeni filmi 'Av Mevsimi'nin ilham kaynağını anlattı.

TRT Haber'deki 'Akılda Kalan' programına katılan usta yönetmen
Yavuz Turgul, polisiye türündeki yeni filmi 'Av Mevsimi'nin hikâyesini ressam Yavuz Tanyeli'nin bir deseninden ilham alarak oluşturmaya başladığını anlattı

Polisiye türündeki yeni filmi 'Av Mevsimi'yle ilgili TRT Haber'de Nuriye Akman'a konuşan
Yavuz Turgul, filmin hikâyesini ressam Yavuz Tanyeli'nin bir desen çalışmasından ilham alarak oluşturmaya başladığını anlattı. Seri katil hikâyelerini beğendiği için polisiye bir film yapmak istediğini belirten Turgul, "Bu coğrafyanın bir polisiye filmi olur mu diye düşünerek yola çıktım. 'Av Mevsimi'nin yaratım sürecinde hiçbir şeyin peşinden gitmedim. Bir temadan hareket etmem. Akıl fikirden ziyade, hikâyelerimi sezgi ile oluşturmaya gayret ederim. Her yazdığım hikâyenin içinde her şey kendiliğinden gelişir ve oturur. Hikayeyi ressam Yavuz Tanyeli 'nin bir deseninden ilham alarak oluşturmaya başladım" diye konuştu.


haberler.com