HANDE YENER, EUROVISION’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETMEK İSTEDİĞİNİ YİNELEDİ!.. İŞTE YENER’İN AÇIKLAMALARI!..


Hande Yaner TRT FM’de Fuat Güner’in konuğu oldu!..
“Eurovision’a gidersem Abba ve Celine Dion gibi o başarıyı yurt dışına taşırım”

Hande Yener Eurovision hakkındaki düşüncelerini yineledi: “Başta ülkemi temsil etmek için seve seve gideceğimi belirtmek isterim. Eğer katılırsam hem ülkeme hem de kendime yurt dışında başarılar kazandırmak için bir kapı olacağına inanıyorum.”
Güner’in “Belki Abba ve Celine Dion gibi Eurovision’dan çıkan dünya starları arasında yerini alabilirsin, ne dersin?” sorusunu üzerine Yener, “Ben de tıpkı o isimler gibi dikkat çekeceğime inanıyorum. Eğer katılırsam o başarıyı mutlaka yurt dışında değerlendireceğim” yorumunu yaptı!..

Yener, son günlerde yazar Elif Şafak’ın şarkı sözleri hakkında yaptığı yorumlarını nasıl bulduğunun sorulması üzerine, “Elif Şafak’ın yorumlarını kendi üzerime hiç almıyorum. Kendisi beğenmediği şarkı sözleri için keşke örnek isimler verseydi. Böylesi bir genelleme yapmasını doğru bulmuyorum. Bir kitapta anlatılan hikayeyi bir şarkının iki dörtlüğünde anlatmak çok zor bir iş. Kitapta anlatırken çok geniş imkanlara sahipsiniz ancak şarkı sözünde çok sınırlısınız. Elif hanıma basit gibi görünse de bu; gerçekliği, güncelliği, esprisi, duygusu, felsefesi ve dillere dolanması bakımından o kadar kolay bir iş değil” yanıtını verdi.


(ucankus)