Yakında ikincisi geliyorMaslak Venue’deki büyük stüdyoda ‘Şehirler Yarışıyor’ (İntercities) adlı yarışma programının setinde buluştuk Çağla Şikel’le. Ve elbette sohbetimize öncelikle programı konuşarak başladık...


*‘Şehirler Yarışıyor’ (İntercities) adlı yarışma programı başladı. Programı bir de sunucusundan, yani senden dinleyelim...
Tam yaz sezonuna yakışır bir program, hareketli, eğlenceli ve de neşeli bir yarışma... Fransız formatlı. Bunun Türkiye’ye uyarladık. Yarışmalar inanılmaz keyifli, çok komik ve çok eğlenceli. İnsanın kendini tutamayıp, “Keşke ben de orada olsam” diyebileceği türden yarışmalar var. Yarışma sadece kıran kıran mücadelelere sahne olmuyor, işin içinde eğlence de oluyor izlediğiniz gibi.
*Farklı bir yarışma programı bu... Sonunda ne para pul var, ne de şöhret olacaksınız vaadleri...
(Gülüyor) Herkes kendi şehrini temsil edecek, bence en büyük keyif de bu olmalı.
*Evet, bu program çok hoş bir program, keyifli ve neşeli... Ancak Çağla Şıkel’in bunun için harcadığı zamanlar hep evde onu bekleyen biricik oğlu Kuzey’le paylaşacağı zamanlar olacak... Bu yarışma Çağla Şıkel’in ve en önemlisi annesini hep yanında isteyen Kuzey’in yaz keyfini kaçırmayacak mı?
Benim için şöyle bir avantajı var, yarışma programı akşam saatlerinde çekilecek. Saat 19.00 sonrası çekileceği için sorun yok. Çünkü, Kuzey zaten 20.00-20.30 arasında uykuya yatıyor. Sabahtan akşam 17.00’ye kadar onun yanında olacağım. Ben sete gelip çalışırken o uyuyor olacak. Bizim normal beraberliğimiz yine sürecek.
*Kuzey nasıl bir bebek, annesi Çağla Şıkel onu nasıl anlatır bize?
Kuzey yeri geldiği zaman inanılmaz uslu bir bebek, yeri geldiği zaman da hiç yerinde duramayan, zıplamak isteyen bir bebek. Bazen enerjimi tükettiği zamanlar oluyor. Bazen de inanılmaz duygular yaşatıyor. Kuzey bana hiç yaşamadığım duyguları yaşattı ve yaşatıyor.
*Kime benziyor Kuzey?
Gözlerini bana benzetiyorlar. Burnu, kaşları, aynı babası.
*Peki Çağla Şıkel’i annelik ve Kuzey nasıl etkiledi, nasıl değiştirdi?
Kuzey’den önce Çağla Şıkel ne yapıyormuş diye düşünüyorum. Mesela, sporu çok severdim ve şimdi spor yapamıyorum. Çünkü ona zaman ayıramıyorum. En çok gece gezmelerini severdik, arkadaşlarla buluşurduk. Şimdi bunu da yapamıyoruz. Hayatımı tamamen Kuzey doldurdu... Kuzey, her şeyi bir anda sona erdirip, “Artık benim için yaşayacaksınız” dedi.
* Emre’ye olan aşkın Kuzey’den sonra bölündü mü, ikinci sıraya mı geriledi?
Emre’ye olan aşkıma ikinci bir aşk eklendi. Artık yüreğimde iki aşk var. Aşkım bölünmedi, onu tüketmedik. Biz birbirimize olan sevgimizi, saygımızı tüketmedik. Kuzey’in sevgisini birlikte paylaşıyoruz. Kuzey bizi güzelleştirdi, güçlendirdi, aşkımızı tatlandırıp ikiye katladı.
* Kuzey’in geleceğiyle ilgili planların var mı?
Hiçbir şeyi planlayamıyorum. Bence hayatındaki seçimleri kendisi yapmalı. Ama onu yönlendireceğimiz konular da var elbette, spor ve sanat gibi.
* Adını neden Kuzey koydunuz? Pek sık rastlanan bir isim değil...
Daha önce oturup erkek ismi düşünmemiştim. Hamileliğimin daha ilk zamanlarıydı, ablam, Emre ve ben yemek yerken konuşmuştuk, erkek olursa adını ne koyarız diye... Ablam dedi ki “Erkek olsun, adı Kuzey olsun, çok da afacan olsun ve bizi de mahvetsin”. Emre de, “Rahmetli babanın adını da koyalım ve adı Hüseyin Kuzey olsun” demişti. Böylece Hüseyin Kuzey Altuğ oldu...
*Kuzey’e bir kardeş düşünüyor musunuz?
Evet, Kuzey’e bir kardeş düşünüyoruz. Bir, birbuçuk yaşına gelince, ondan sonra Allah nasip ederse ona bir kardeş düşünüyoruz. Kısacası yakında yine hamile kalacağım!
(hurriyet)