Doğumda panik atak geçirdim


“Cennet Mahallesi” ve “Akasya Durağı” dizileriyle adını duyuran Şeyla Halis, 7 yıldır aşk yaşadığı meslektaşı Bekir Çiçekdemir’le evlilik planları yaparken bebek beklediğini öğrendi. Bu sürpriz nedeniyle planlarını hızlandıran Halis, geçtiğimiz ocak ayında, 7,5 aylık hamileyken nikâh masasına oturdu. Ünlü oyuncu, şimdi 3,5 aylık olan kızı Selin’i, hamileliğini ve evliliğini Anneyiz.Biz dergisine anlattı.


Annelik nasıl gidiyor?

- Güzel, eğlenceli, heyecanlı ve yorucu!

Anneliğe hazır mıydınız?

- Ben çok anaç bir insanımdır. Ancak hem sağlık sorunlarım hem de mesleğim ve yapım nedeniyle hayatım boyunca hiçbir zaman “Çocuğum olacak” diye hayal kurmadım. Zor gibi geliyordu bana ama şimdi iyi ki oldu diyorum.

Bebeğinizin ismini kim belirledi?

- Babası. Ben hep oğlum olacağını düşündüm, nedense böyle bir duygu vardı içimde. Bu nedenle hep erkek isimleri düşünüyordum. Bekir bir gün “Selin ismi ne kadar güzel değil mi?” dedi, benim de hoşuma gitti bu isim ama ben hâlâ erkek isimleri düşünmeye devam ediyordum.

Ama bir de baktınız ki bebeğiniz kız! Ne hissettiniz o anda?

- Çok sevindim. Kız ya da erkek çocuk fark etmiyor anneler için. En büyük dileğim sağlıkla ve güzel bir kaderle dünyaya gelmesiydi.

AİLELER BEBİŞE DÜNDEN RAZIYMIŞ

Selin konusuna geri döneceğiz ama biraz da anne babadan bahsedelim. Eşinizle nasıl tanıştınız?


- Oyuncu oyuncuyu nerede tanır? Tabii ki oyunda! (Gülüyor)

İlk görüşte aşk mıydı?

- İlk anda “aaaa süper dost, çok iyi arkadaş” durumu, hemen akabinde bir sevgili olma hali... Tabii bu iki durum hızla ilerledi ve katlanarak yükseldi. Yedi yıllık bir birliktelik oldu.

Hamileyken nikâh masasına oturdunuz. Selin olduğu için mi evlenmeye karar verdiniz?

- Hayır, aslında evlilik düşüncemiz hep vardı. İşlerimizi oturttuğumuz anda olacaktı. Biz yaz döneminde evlenmek istedik, bebeği duyunca bu işi biraz daha hızlandırdık sadece. Ama bebek sürprizdi, hiç planlamamıştık. Benim sağlık sorunum nedeniyle bebeğim olmayabilirdi. Selin bizim için Allah’ın bir mucizesi...

Hamileliğiniz duyulduğunda ailenizin tepkisi nasıl oldu?

- İnanılmaz sevindi herkes. Çocuğum olmayabilirdi, bu nedenle hepimiz “mucize” gözüyle baktık bu olaya ve çok sevindik. Tabii büyük bir şoktu, ben bu şoku bir hafta kadar yaşadım. Aileler zaten bebişe dünden razıymış!

HAMİLELİĞİM BİTTİĞİNDE 102 KİLOYA İNMİŞTİM!

Kaç kilo aldınız?


- Hamilelik bende ters tepki yarattı. Hamileliğimin başında 115 kiloydum, bittiğinde 102 kiloya inmiştim!

Bebek kaç kilo doğdu?

- 2 kilo 960 gram doğdu. Aslında 3 kilo 200 gram doğacaktı, ancak ben doğumdan 15 gün önce gıda zehirlenmesi yaşadım ve üç gün hastanede kaldım. Onun etkisiyle bu kiloda doğdu.

Aşerme durumunuz oldu mu?

- Bir kere suşi, bir kere de çikolata çekti canım. Hiç kapris yapmadım yani.

Eşiniz çok şanslı o zaman...

- Evet çok şanslı, gecenin bir vakti “Kalk bana şunu bul, aşeriyorum” demedim.

Doğumunuz nasıldı?

- Epidural sezaryen oldu.

Neler hissettiniz Selin’i kucağınıza aldığınızda?

- Garip bir duygu gerçekten. Belden aşağım uyuşturulurken panik atak geçirdim ve iki tane sakinleştirici iğne yaptılar bana. Gözlerimden yaşlar geliyor, bir şey var ama yok, rüyada gibiyim. Bebek çıktıktan sonra iç organlarım hareket ediyor ve ben onu “Bebek hâlâ tekmeliyor” şeklinde yorumluyorum. Düşünün halimi!

Eşiniz nasıl bir baba?

- Süt verdiğim dönemde yüzde 99 yanımdaydı, süt verme dönemi bittiği an itibariyle yüzde 100 yanımda. En büyük destekçim o. Zaten baba-kız ilişkileri muhteşem. Birbirlerine aşıklar!

4 AY SADECE ELMA YEDİM

Hamileliğiniz nasıl geçti? Zorladı mı sizi?


- İlk dört ay çok zor geçti. Sadece istifra ederek geçirdim o süreci. O dönem “Akasya Durağı”nda oynuyordum. İyi ki de çalışıyormuşum. Bu sıkıntıları evde geçirseydim, hamile değil hasta gibi hissedecektim kendimi. Mide yanması nedeniyle ilk dört ayı sadece elma yiyerek geçirdim. 7,5 aylık olana kadar çalışmaya devam ettim. Son zamanlarda biraz daha zorlandığım için çalışmadım.

SELİN’İN OYUNCU OLMASINI İSTİYORUZ

Selin’in de sizin gibi oyuncu olmasını ister misiniz?


- Çok isterim, eşim de çok istiyor. Belki bu biraz bencilce ama ileride oyuncu olmazsa ona derslerinde pek yardımcı olamam diye korkuyorum. Ben ilkokul sonrasında konservatuar eğitimi aldım ve normal okullardaki eğitim sistemini bilmem. Bu nedenle yardım edemem diye korkuyorum.


(hurriyet)