3 filmde skandal hata ortaya çıktı“Kurtlar Vadisi Filistin”in ardından bu kez de Özcan Deniz’in “Ya Sonra” filmi ile “Sultanın Sırrı” filmleri de laboratuvar işlemleri sırasında yandı.


Vatan'ın haberine göre iki filmin de yanan sahneleri yeniden çekilecek.

Geçtiğimiz günlerde "Kurtlar Vadisi Filistin"in negaitf filmlerinin laboratuvar işlemleri sırasında yandığı ortaya çıkmıştı. Türk izleyicisi tarafından merakla beklenen Kurtlar Vadisi Filistin filminin negatifleri yanlış kimyasallar kullanılması sonucu yanması olay yaratmıştı.

Bu haberin duyulmasının ardından iki tane daha uzun metrajlı filmin Sinefekt'te yandığı öğrenildi. Özcan Deniz'in yapımcılığı ve senaristliğini üstlendiği filmi "Ya Sonra" filmi de yanan filmler arasında. Özcan Deniz'in veterineri, Deniz Çakır'ın ise bir mimarı canlandırdığı filmin önemli bir kısmı laboratuvar işlemleri sırasında yandı. Bu yüzden büyük zarara uğrayan Deniz'in zararı tazmin etmek için harekete geçtiği öğrenildi. Filmin Antalya'da çekilen yanan sahnelerinin tekrarının ise İstanbul'da çekilmesine karar verildi.

Lağım sahneleri yeniden çekilecek

Kaza kurbanı olan diğer film ise “Sultanın Sırrı”. Aralık ayında gösterime girecek olan ve “İstanbul 2010 Kültür Başkenti Ajansı” tarafından desteklenen filmde II. Abdülhamit'e ait bir sırrın peşinde koşan Amerikan ajanının mücadelesini anlatıyor. Başrollerini Amerikalı Mark Dacascos, Emanuel Betencourt, Sinan Albayrak, Zeynep Beşerler gibi oyuncuların paylaştığı filmde, yapımcı firma yabancı oyuncuların da bulunduğu sahnelerin yanması yüzünden çok zor durumda kaldı. Yanan bölümlerin ise çoğunlukla filmin dehlizlerde ve lağımlarda yapılan çekimler olduğu öğrenildi.

Zeynep Beşerler “En zor sahneler yandı. Mecburen yeniden çekilecek” dedi.


haberaktuel