SEZONUN gişe rekortmeni filmlerinden ‘Eyyvah Eyvah’ın ikincisi için Çanakkale’nin Ezine İlçesi’ne bağlı Geyikli Beldesi’nde kamera karşısına geçildi.


Geçen sezon 2 milyon 448 bin 511 seyirci sayısına ulaşarak ‘sezonun en fazla izlenen filmi’ olan Eyyvah Eyvah’ın ikincisinde tüm oyuncular yerlerini korurken, bazı sürpriz karakterler de ekibe dahil oldu. Senaryosunu Ata Demirer’in yazdığı ve Hakan Algül’ün yönettiği ‘Eyyvah Eyvah- 2’nin önceki günlerde başlayan çekimleri Geyikli’de heyecan yarattı. Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Borak Şakrak, Salih Kalyon, Bican Günalan ve Tanju Tuncel gibi tiyatro ve sinema dünyasının sevilen isimlerinin rol aldığı filmin çekimlerinin 6 hafta süreceği belirtildi.

Geyikli Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Çiçek, cadde ortasına kurulan sete gidip Ata Demirer, Demet Akbağ ve yönetmen Hakan Algül’e başarılar dilerken, belde sakinleri de meraklı gözlerle çekimleri izledi.

İlk filmde yarım bırakılan, Hüseyin’in (Ata Demirer) Müjgan’a (Özge Borak Şakrak) aşkını itiraf edip etmeyeceğini, Firuzan’ın (Demet Akbağ) Müjgan’ı Hüseyin’e istemek için geldiği Geyikli’de neler yapacağını merak eden Geyiklililer, “Böylesi bir filmin beldemizde çekilmesinden son derece mutluyuz” dedi.

HURRİYET