'Bebeğim' mesajına kıskançlık bıçağıOyuncu Yıldız Asyalı için sokak ortasında birbirini bıçaklayan taraflar adliyede barıştı.


Asyalı'nın erkek arkadaşı Sertaç Akkaya'nın yakınını bıçaklayan modacı "Yıldız'a attığım bebeğim mesajı Sertaç'ı çılgına çevirmişti" dedi.

Cihangir'de üç ay önce oyuncu Yıldız Asyalı için yaşanan kıskançlık tartışmasında İlhan Balamur'u sırtından bıçakla yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan modacı Volkan Hacıgümüş'e 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Davanın ilk duruşmasında Yıldız Asyalı ile erkek arkadaşı Sertaç Akkaya yaşananların üzüntü verici olduğunu belirtti. Duruşmada Sertaç Akkaya ile ile cezası ertelenen Volkan Hacıgümüş birbirlerinden özür diledi.

ÖLDÜRME KASTIM YOKTU

Tutuklu sanık Volkan Hacıgümüş, savunmasında olay gecesi Yıldız Asyalı'ya mesaj attığını belirterek, "Yıldız beni cep telefonumdan aradı. Konuşurken üzüntülüydü. Telefon kapanınca 'Ah bebeğim ah' diye mesaj attım. On dakika sonra Yıldız'ın arkadaşı Sertaç arayarak buluşmak istedi. Bir kafede buluştuk. O sırada Sertaç Akkaya'nın arkadaşı İlhan Balamur, masaya gelerek bana yumruk attı. Bir anda üzerime 4-5 kişi çullandı. Kendimi korumak için cebimdeki bıçağı sallamaya başladım. İlhan yaralanmış. Öldürme kastım yoktu, kendisinden özür dilerim" dedi.

Müşteki İlhan Balamur da Volkan Hacıgümüş'e sert davrandığını belirterek, "Yıldız beni aradı. İki arkadaşının bir araya geldiğini ve olay çıkmasını istemediğini söyledi. Arkadaşım Sertaç'ın yanına gittim. Masadaki Volkan'a sinirli bir şekilde davranarak sert çıktım. Volkan'dan şikayetçi değilim. Ben de bunları yaşattığım için herkesten özür dilerim" diye konuştu.

MESAJDAN KISKANDIM

Yıldız Asyalı'nın telefonuna gelen 'ah bebeğim ah' şeklindeki mesajı görünce kıskandığını anlatan tanık Sertaç Akkaya da, "Volkan buluştuk. Yıldız'la arkadaşlığının bitip bitmediğini konuşurken İlhan geldi. Ortalık birden karıştı. Çok üzgünüm" dedi.

İlk duruşmada davayı karara bağlayan mahkeme, Volkan Hacıgümüş'e yaralama suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Mahkeme cezayı erteleyerek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Hacıgümüş 5 yıl süreyle suç işlemediği takdirde ceza işlenmemiş sayılacak.

BUGÜN