NEREDEN NEREYE GELDİ


Kısa bir süre önce çıkardığı Benim Adım Orman adlı albümüyle gündemde olan Şebnem Ferah müzik dünyasına yeni adım attığında işte böyle görünüyordu. İşte Türkiye'nin rock müzik alanındaki en iddialı yorumcu ve bestecilerinden biri olan Ferah'ın yıllar içindeki değişimi.
1972 Yalova doğumlu olan Şebnem Ferah, 1980'lerin sonu ve 90'ların ortalarında kendi kurduğu Volvox grubunda gitar çalıp şarkı söylüyordu.
Grup 1988 yılında Ferah tarafından ilk kurulduğunda bas gitarda Ebru Bank, gitarda Duygu Karpuz davulda Gül Ağırca yer alıyordu.
Türkiye'nin kadınlardan kurulu ilk rock grubu olan Volvox, önceleri yadırgansa da 1989'da Bursa 1. Rosc Station Günleri'nde dönemin en ünül gruplarından entagram ile birlikte aynı sahneyi paylaştı.1992 yılında Duygu Karpuz gruptan ayrılınca yerine Özlem Tekin Volvox'a dahil oldu.
Bedri Baykam'ın 1990'lı yılların başında açtığı Dadaist adlı barda sahneye çıkan grup daha sonra sis ve Kemancı'da çaldı.


Ferah ve arkadaşlarının henüz çocuk yaştayken kurduğu grup 1994 yılında dağıldı.
Özlem Tekin ve Şebnem Ferah müziğe devam ettiler. Diğer grup üyeleri ise hayatın farklı yönlerine kaydı.İşte grubun kurucusu olan Ferah'ın dünden bugüne değişimi.(hürriyet)