Seda Sayan'a 2 Yıla Kadar Hapis İstemiyle Dava Açıldı
Sunuculuğunu yaptığı televizyon programında kamuoyunda Ankaralı Turgut olarak bilinen şarkıcı Turgut Karataş'a "Dilini ensesinden alır, ipini çekerim" dediği iddiasıyla tehdit ve hakaretten dava açılan Seda Sayan (Aysel Gürsaçer) duruşmalara gelmeyince hakkında yakalama çıkarıldı.Sunuculuğunu yaptığı televizyon programında kamuoyunda Ankaralı Turgut olarak bilinen şarkıcı Turgut Karataş'a "Dilini ensesinden alır, ipini çekerim" dediği iddiasıyla tehdit ve hakaretten dava açılan Seda Sayan (Aysel Gürsaçer) duruşmalara gelmeyince hakkında yakalama çıkarıldı. Hakkındaki kararı öğrenince adliyede gelen Seda Sayan, zor durumda olduğu için maddi yardımda bulunduğu Turgut Karataş'ın televizyonlarda kendisi hakkında ağza alınmayacak hakaretlerde bulunduğunu görünce kendini tutamayıp o sözleri sarfettiğini söyledi.

Seda Sayan 2009 yılında Kanal D'de yayınlanan Sabahların Sultanı programında Turgut Karakaş hakkında "Birine öyle takığım ki... Nankör insandan nefret ederim. Bütün kancıklığı bekleyin o nankörlerden. İsmini vermeyeceğim. O kendini iyi bilir. Cezaevine düştü, 'Karım kanser abla' dedi. Ona tek para gönderen bendim. O nankör 3 gün önce benimle ilgili bir şey söylemiş. 'O dilini var ya ensenden alırım. İpini çekerim senin. Çünkü sen karısına çoluğuna çocuğuna kazık atmış bir adamsın. Seni Ankara bile kabul etmedi. Üstüme gelirsen seni çok fena yaparım...' Ben kimseye benzemem... O ölüm döşeğindeki kanser olan karısına kazık atmış bir adam" dedi.

Bunun üzerine Turgut
Karataş hayatından endişe ettiğini belirterek Seda Sayan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı soruşturma sonunda Seda Sayan hakkında hakaret suçundan 2 yıla kadar, tehdit suçundan da 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Bakırköy 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen iki celseye de katılmayan Sayan hakkında yakalama kararı çıkarılarak zorla getirilmesine karar verildi. Sayan hakkında çıkarılan kararı öğrenince apar topar mahkemeye gelerek ifade verdi. Seda Sayan ifadesinde şunları söyledi:

"Turgut
Karataş bir dönem cezaevine girmiştir. Karısının kanser olduğunu söyledi. Benden talepte bulundu. Mağdur olduğu için yüklü miktarda para yardımı yaptım. Ancak daha sonra çıktığı programlarda bana ağıza alınmayacak şekilde Belden aşağı hakaretlerde bulundu. Bunları duyunca bir anda kendimi tutamadım. Sözlerine karşılık vermek istedim. Kendimi kötü hissettim. Seyircilerle bunları paylaşmak istedim. Amacım hakaret etmek veya tehdit etmek değildi."haberler.com