Tuğba Özay Cezaevinde Konser Verdi


Manken şarkıcı Tuğba Özay, Bilecik M Tipi Cezaevi'nde düzenlenen etkinlikte tutuklu ve hükümlülere konser verdi.
Aralarında yabancı uyruklularında olduğu yaklaşık 400 kadın ile erkek tutuklu ve hükümlünün kaldığı
Bilecik M Tipi Cezaevi'nde konser düzenlendi. Konserde sahne alan manken şarkıcı Tuğba Özay, zaman zaman yabancı tutuklu ve hükümlüler için İngilizce konuştu.

Bilecik M Tipi Cezaevi Spor Salonu'ndaki konserde söylediği şarkılarla tutuklu ve hükümlüleri coşturan Tuğba Özay ilk kez bir cezaevinde konser verdiğini söyledi. Kendisinin de 4 ay cezaevinde tutuklu olarak kaldığını ifade eden Tuğba Özay şunları kaydetti:

"Bir konser dönüşü
İstanbul'a giderken Bilecik'in Bozüyük ilçesinde bulunan Açık Cezaevi'nin halka açık olan tesislerinde çay içtim. Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Harun Yılmaz ile orada tanıştık. Saat 21.00'de oturduk ve saat gece 03.00'te kalktık. Daha sonra Bilecik'te konser vermeyi kararlaştırdık. İyi ki de bu kadar güzel ve değerli insanlarla tanışmışım. Öncelikle kimsenin özgürlüğünden mahrum kalmasını istemem. Özgürlüğünden mahrum kalacak bir yaşam ve zemin olmasını istemem ama suç varsa tabi ki ceza da var. Ama benim burada görmüş olduğum öncelikle Adalet Bakanlığı'na da buradan teşekkür etmek isterim."


haberler.com