GELECEĞİN YILDIZLARI
InStyle dergisi, dizilerde ön plana çıkan, geleceğin yıldızları olmaya aday genç isimleri yakın markaja aldı.


Fotoğraflar: Ceren SEMERCİ, Hazırlayan: Lara MUTLU


ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ
FARAH ZEYNEP ABDULLAH

ARAS BULUT İYNEMLİ


YILDIZ ÇAĞRI ATİKSOYFARAH ZEYNEP ABDULLAH (21)
EĞİTİMİ: İngiltere’deki University of Kent’te Fransızca ve tiyatro eğitimi alıyorum. Ama bu dizide oynamak için kaydımı dondurdum.

MÜZİKSİZ OLMAZ: Hayatta oyunculuk kadar sevdiğim bir şey daha varsa o da müzik. Beste yapıyorum ve şarkı söylüyorum ama bestelerimi şimdilik kendime saklıyorum.


ARAS BULUT İYNEMLİ (20)
EĞİTİMİ: İTÜ Uçak Mühendisliği birinci sınıf öğrencisiyim.

TELEVİZYONLA TANIŞMA: Turkcell reklamlarında İtalyan futbolcuyu canlandırıyordum.


BÜYÜK FEDAKARLIK: Bu benim ilk dizi projem. Aynı anda hem okulu hem de oyunculuğu götüremeyeceğim. Bu nedenle bu proje için okulu bir sene donduracağım.


YILDIZ ÇAĞRI ATİKSOY (23)
EĞİTİMİ: Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldım.

TELEVİZYONLA TANIŞMA: Çocukluğumda eski Türk filmlerini izlerken Türkan şoray’ın her gün farklı bir karaktere bürünmesine imrenir, “Ben de her gün farklı biri olacağım” derdim. ılk olarak da “Gazi” dizisinde Leyla’yı canlandırdım.
TÜRK MALI
BARIŞ ÇELİKKOL

HAZAL ŞENEL


BARIŞ ÇELİKKOL (24)
EĞİTİMİ: Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü öğrencisiyim.

VAKİT BULSA: 24 saat, ne yazık ki hem tiyatro yapmaya hem de dizi setlerinde çalışmaya yetmiyor. Keşke vakit bulsam da ikisini bir arada yapsam. Hatta bir de sinema filminde oynasam. En büyük hedefim bu.


HAZAL ŞENEL (18)
EĞİTİMİ: Yeni Levent Lisesi’nden mezunum. Hangi üniversiteye gideceğime henüz karar veremedim.

TELEVİZYONLA TANIŞMA: “Selena” dizisinde Kıvılcım karakterini canlandırdım.


SAHNE MERAKI: Beş yaşındayken “Yalnız Adam” diye bir oyunu izlemek için annemle tiyatroya gitmiştik. Sahnedeki adam rol icabı ağlıyordu, ben de ağlamamasını söylemek için sahneye çıkmak istedim. Annem “Sadece tiyatrocu olursan oraya çıkabilirsin” deyince, çok küçük yaşlardan itibaren şehir Tiyatroları’nda çalışmaya başladım. şimdi de dizi sektöründeyim.


ARKA SIRADAKİLER
FIRAT ÇÖLOĞLU

SİNEM ÖZTÜRK


BÜLENT ÇETİNASLAN


PELİN AKİL


FIRAT ÇÖLOĞLU (24)
EĞİTİMİ Basad Eğitim Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldım. TELEVİZYONLA TANIŞMA: 12 yaşındayken “Gurbetçiler”de oynadım. ıki yıl önce de “Çılgın Dershane” filminde yer aldım. YURTDIŞINA ÇIKACAĞIM: Dizi bittikten sonra oyunculuğumu pekiştirmek için ıngiltere ya da Amerika’da eğitim alacağım.
SİNEM ÖZTÜRK (26)
EĞİTİMİ: Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencisiyim. Sekizinci senem, inşallah bu yıl mezun olacağım. Setler nedeniyle bir türlü okula gidemiyorum. TELEVİZYONLA TANIŞMA: “Duvar” dizisinde ıklim karakterini canlandırıyordum. şimdi de dört sezondur devam eden “Arka Sıradakiler”in Gamze’siyim. KİTAP KURDU: Bol bol tarihi roman okuyor, senaryo yazıyorum. Senaryolar boşa gitsin istemem. İlerde onları değerlendireceğim.PELİN AKİL(24)
EĞİTİMİ: Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. TELEVİYONLA TANIŞMA: “Arka Sıradakiler” ilk dizi projem. BROADWAY’E ÇIKACAĞIM: “Rent” müzikali Türkiye’ye geldiğinde Lezbiyen Joen karakterini canlandırmıştım. Birkaç sene sonra mutlaka Broadway’e çıkıp oyunculuğumu sergileyeceğim.BÜLENT ÇETİNASLAN
EĞİTİMİ: Gazi Üniversitesi Spor Akademisi mezunuyum. TELEVİZYONLA TANIŞMA: Bir süre modellik yaptıktan sonra “Duvar” dizisinde Taylan karakterini canlandırdım. YAZAR-ÇİZER: Akrilik boyalarla resimler yapıyorum. Geçen yıllarda bir de sergi açmıştım. Bir deneme kitabım da var ama henüz yayınlamayı düşünmüyorum.

ÇOCUKLAR DUYMASIN
FURKAY KIZILAY

HAYAL KAHRAMAN ÖZALP


FURKAN KIZILAY
EĞİTİMİ: Kadir Has Üniversitesi’nde Sistem Mühendisliği birinci sınıf öğrencisiyim.

TELEVİZYONLA TANIŞMA: Altı yaşındayken “Hayalköy” dizisinde yer aldım. Oyunculuğa başladığım zaman ortalıkta pek kızıl saçlı çocuk yoktu. Bu nedenle şansım artmış olabilir.


AŞKSIN SEN: Stüdyoya girdim ve sesim çok beğenildi. Böylece beş ay önce ilk albümüm “Aşksın Sen”i çıkardım. Herkes “Ne alaka?” diye soruyor ama müziği seviyorsam, sesim de güzelse niye çıkarmayayım? ıkinci albümün hazırlıklarına da başladım.


HAYAL KAHRAMAN ÖZALP
EĞİTİMİ: Lise mezunuyum.

TELEVİZYONLA TANIŞMA: Tesadüf eseri ilk olarak “ıpsiz Recep” dizisinde Leyla karakterini canlandırdım ve devamı geldi. YENİ EVLİ: Geçen temmuz ayında evlendim. Evlilik hayatı süper gidiyor!


YAHŞİ CAZİBE
MERTCAN SEVİMLİ

CANAN MAKTAL

MERTCAN SEVİMLİ (24)
EĞİTİMİ: Mimar Sinan Üniversitesi Oyunculuk Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim.

TİYATRO AŞKI: Tiyatro Dot’ta “Shopping And Fu..king” adlı oyunda Gerry karakterini canlandırıyorum. Bir yandan da Uluslararası Tiyatro Festivali’nde oynadığımız Hakan Günday’ın aynı adlı romanından uyarlanan “Malafa” oyunu hâlâ devam ediyor. Yani diziden vakit buldukça kendimi tiyatroya veriyorum. “Yahşi Cazibe” de ilk dizi projem.

YÖNETMENLİK HAYALİM: İleride sadece oyunculuk değil aynı zamanda yönetmenlik de yapmak istiyorum.

CANAN MAKTAL (28)
EĞİTİMİ: Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü mezunuyum.

TELEVİZYONLA TANIŞMA: İzmir’deyken “Köprü” dizisinde rol aldım. İstanbul’a yerleşince “Küçük Kadınlar”da oynamaya başladım. şimdi de “Yahşi Cazibe”de Nazlı’yı oynuyorum.


ÖYKÜ YAZARI: Öykü yazmayı ve kitap okumayı çok seviyorum. Umarım ileride öykülerim bir yerlerde yayınlanır.(hürriyet)