Lady Gaga'nın lensleri kör ediyorBad Romance klibininin ardından Amerikalı gençler arasında yeni bir trend başladı.


Lady Gaga'nın en ünlü şarkılarından biri olan Bad Romance'in klibinde göz bebeklerini büyüten efekti lens zanneden hayranları, bu lensleri kullanmaya başlayınca kör olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.


Sıradışı şarkıcının klipte bilgisayara efektiyle büyütülen gözlerinden ilham alan kontakt lens şirketleri, bu talebi değerlendirmek için gözün beyaz kısmının bir bölümünü kapatarak göz bebeğini büyüten bir kontakt lens üretti.
Piyasaya 'daire lens” adıyla sürülen ürün kişinin gözlerini olduğundan çok daha büyük gösteriyor. Parlak pembe, kırmızı ve gri gibi renk seçeneklerine sahip olan lensler yaklaşık 20 dolardan satılıyor.
Göz doktorları bu lensleri kullananların sağlıklarını riske attıklarını söylüyor. Lenslerin satışı birçok yerde yasak olmasına rağmen, halen bu lensleri satan online satış siteleri bulunuyor.
Uzmanlar kalite kontrolü yapılmadan satışa sunulan ürünlerin göz enfeksiyonuna, görüş bozukluğuna hatta görüş kaybına bile yol açabileceği konusunda uyarıda bulunuyor. Enfeksiyona uğrayan bir göz görüşünü 24 saat içinde kaybedebiliyor.

NTV