Minikler sadece onu tanıdıANTALYA Altın Portakal Film Festivali'nin konuk oyuncuların yaptığı okul ziyaretlerinde öğrenciler, usta tiyatro ve sinema oyuncularını tanımazken, ‘Küçük Kadınlar’ dizisinin güzel oyuncusu Fulya Zenginer için imza kuyruğuna girdi.

Bu yıl 47'ncisi düzenlenen Antalya Altın
Portakal Film Festivali etkinlikleri kapsamında sanatçılar, okul ziyaretleri yaptı, öğrencilere eğitim seti hediye etti. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın, onlarca film ve tiyatrolarda rol almış usta oyuncular Yakup Yavru, Eşref Kolçak, Yalçın Gülhan, Cihat Tamer, Jeyam Tözün, Coşkun Göğen, şarkıcı Engin Evin ile Star TV'de yayımlanan ‘Küçük Kadınlar’ dizisinde ‘Yeşim’ karakterini canlandıran Fulya Zenginer'i yanına alarak Dr. İlhami Tankut ile Faruk Tugay İlköğretim okullarını ziyaret etti.

İçinde defter, kumbara, kalem ve kalemtıraş bulunan çantaları çocuklara hediye eden Başkan Akaydın ile oyuncular, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Çocuklar, velileri ve öğretmenler eski oyuncuların isimlerini bile hatırlamazken, dizi furyasıyla tanınan yeni yüzlerden Fulya Zenginer'in etrafını sardı. Kendisini öpmek ve imza almak için birbirini ezen çocukların ilgisi karşısında şaşıran Zenginer, izdiham artınca ne yapacağını bilemedi. İmdadına koşan Başkan Akaydın'ın koruması, Zenginer'i çocukların oluşturduğu çemberin içinden kurtardı.

Son ziyaretin yapıldığı okulun bahçesinde bekleyen yüzlerce çocuğa mikrofonla seslenen Akaydın, sesi kısılınca konuşamadı. Bir türlü susturulamayan çocukların yarattığı kargaşa yüzünden sesi duyulamayan Akaydın, “Sizden tek bir şey istiyorum. Atatürk'ün yolundan ayrılmayın” dedi.


(hürriyet)