Antalya’da ‘Cinema’ gecesi


Erol Albayrak, sinema sanatını moda diliyle ifade ettiği “Cinema” adlı koleksiyonunu, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin gala gecesinde düzenlediği defileyle tanıttı. Ramada Plaza’daki defilenin koreografisini Uğurkan Erez’in imzası vardı.

Lumiere kardeşlerin “ilk sinema filmi” sayılan 50 saniyelik ünlü tren sahnesi ve Tuğçe Kazaz’ın Charlie Chaplin serisi ile açılan defilede, Kazaz’ın yanı sıra Çağla Şıkel, Hande Subaşı, Özge Ulusoy, Ebru Güzel, Nur Gümüşdoğrayan, Merve Büyüksaraç ve Serenay Sarıkaya gibi birçok ünlü manken podyuma çıktı.

Yaklaşık üç yıllık proje geliştirme süreci ve 20 kişilik atölye ekibinin titiz çalışmaları sonucu tamamlayan koleksiyonun sunulduğu defilede, mankenlere L’Oreal Paris uzmanlarınca sinema yıldızlarına ait dönem makyajları uygulandı. 12 kişilik makyaj ekibinin çalışmasını tamamlaması yaklaşık altı saat sürdü.

Sinema çıkışı
Neşe Erberk, geçtiğimiz günlerde bir arkadaşı ile Kanyon’u tercih eden isimler arasındaydı. Sinemaya giren Neşe Hanım’ın neşeli tavırları objektiflerimie yansıdı.
Sürpriz kutlama
Ceyda Düvenci, eşi Engin Akgün’e önceki gece sürpriz doğumgünü partisi düzenledi. Varol-Erol Kaynar kardeşlerin sahibi olduğu, işletmeciliğini Beyza Gürbüzer’in üstlendiği Kalamata Meyhane’de gerçekleşen gecede Düvenci çiftini dostları yanlız bırakmadı. Ceyda Düvenci yeni yaşını kutlayan eşi için dostlarını Kalamata’da topladı. Başbaşa yemek yiyeceklerini sanan Engin Akgün dostlarını görünce sevindi.
Üniversite turu
Coke’n Music Üniversite Turu devam ediyor. Dört yıl aradan sonra çıkardıkları ikinci albümle listelere hızlı bir giriş UMAN ve başarısını uluslararası yarışmalarda da kanıtlayıp, ülkemize Eurovision’da ikincilik kazandıran maNga, Edirne Trakya Üniversitesi’nde sahneye çıkacak.
Gecenin yıldızı Tuğçe

Erol Albayrak, sinema sanatından yola çıkarak hazırladığı 2011 ilkbahar-yaz couture koleksiyonunu önceki akşam Ramada Plaza’da düzenlediği, koreografisini Uğurkan Erez’in yaptığı bir defileyle beğeniye sundu. Çağla şıkel, Hande Subaşı, Özge Ulusoy, Nur Gümüşdoğrayan gibi birçok ünlü mankenin görev aldığı defileye damgasını vuran isim Tuğçe Kazaz oldu.

Festivalin Venüs’ü

Charlie Chaplin kostümü içinde defilenin açılışını yapan Kazaz, ilerleyen dakikalarda ise Altın
Portakal’ın simgesi Venüs olarak davetlilerin karşısına çıktı. Albayrak’ın organizasyona saygı niteliğinde hazırladığı Venüs kostümünü başarıyla taşıyan Kazaz, büyük alkış aldı.
(hürriyet)