ROLLERİ YÜZÜNDEN BAŞLARINA GELMEYEN KALMADI

Sinema ya da TV oyunculuğu dışarıdan bakıldığında çok çekici görünür. Oysa gerçek hiç de öyle değil... Ekranda ya da perdede gördüğünü gerçek sanan ya da kendisini fazla kaptıran seyirciler yüzünden oyuncular zor anlar yaşayabiliyorr... Özellikle de kötü karakterleri canlandıran oyuncular... Kimine sokaktaki insanlar omuz atıp "pis cadı, iğren kadın" diye bağırıyor, kimi oynadığı karaktere öfkelenenler yüzünden canını zor kurtarıyor, hatta kimi de kurşunlanıyor..


Bu işin bir yüzü.. Diğer yüzü ise oynadıkları her film ya da dizi için dudak uçuklatan ücretler alan yıldızların setlerde başlarına gelen kazalar.. Otomobiliyle direğe çarpanlar, boynunu kıranlar, hatta yaşamını kaybedenler.. İşte oynadıkları roller yüzünden başlarına olmadık işler gelen ya da set kazalarında ölümden dönen ünlüler.
EZEL'DEKİ ROLÜ YÜZÜNDEN HASTANELİK OLDU

TV'De izlenme rekorları kıran Ezel dizisi başrol oyuncularından Cansu Dere'nin başını da derde soktu.Canlandırdığı Eyşan karakterini "hem zor, hem çok zevkli" diyerek tanımlayan Dere bu rol yüzünden psikiyatra gitmek zorunda kalmış. Bunun nedenini de "


Duygularımız çok yıpranıyor. O nedenle bir doktora bunu danıştım" diyerek açıklamıştı. Dere yine de böyle gel-gitleri olan bir karakteri canlandırmanın mesleğine çok şey kattığı görüşünde.


GAY ROLÜ YÜZÜNDEN Mİ

Mükemmel Çift dizisinde rol alan Tuğrul Tülek de bu karakter yüzünden tatsızlıklar yaşadığını iddia etti.Tülek, dizide canlandırdığı eşcinsel karakter yüzünden TRT'deki çocuk programında sunuculuk görevine son verildiğini ileri sürdü.


Tülek, Twitter'daki iletisine işine son verildiği haberinin kendiseni yayına 5 dakika kala verildiğini de yazdı.


DİZİDEKİ OĞLUNU TAŞIMAKTAN HASTANELİK OLDU

Geçen yıl ekranlara veda eden Elveda Rumeli dizisinin oyuncularından Gülçin Şantırcıoğlu, oğlu rolündeki Gürkan Yusufovski'yi taşımak yüzünden hasnatelik olmuştu.


Üsmen rolündeki miniği çok seven ve çekimler dışında da onu kucağından indirmeyen Şantırcıoğlu'nun kol ve omuz kasları zarar gördü.


Şantırcıoğlu daha sonra bu şüzden fizik tedavi gördü.. Dizi başladığında 1 yaşında olan Yusufovski, ilerleyen 2 buçuk şaşına geldiğinde ağırlığı 20 kiloyu geçmişti.


PİDEYİ FAZLA KAÇIRINCA

Avrupa Yakası'nda hiç durmadan yemek yiyen Şahika adlı karakteri oynayan Binnur Kaya'nın başına Vavien filminin setinde beklenmedik bir olay geldi.Kaya, başrollerini Engin Günaydın ile paylaştığı filmin Tokat'taki setinde Karadeniz pidesini fazla kaçırınca hastanelik oldu.


Mide ağrısı çeken Binnur Kaya, kısa bir tedavinin ardından taburcu edildi.


BU ROLÜ UNUTTURMAK İÇİN ESASLI BİR SEVİŞME SAHNESİ LAZIM

Çağla Şikel’le başrolü paylaştığı ‘Cennet Mahallesi’ dizisinin bir bölümünde gay şarkıcı olarak izleyici karşısına çıkan Alişan’ın başı o sahneler yüzünden epey ağrıdı.Bu sahnelere önce itiraz eden, yapımcısının ısrarı üzerine ikna olan Alişan, öncelikle ailesinin tepkisi yüzünden zor durumda kaldığını belirtti.


Alişan daha sonra da esprili bir açıklama yaparak "Bu gay rolünü unutturmam için esaslı bir sevişme sahnesi çekmem gerekecek sanırım. Ya da tecavüz sahnesi. Aksi halde bu rol benim peşimi bırakmayacak’ dedi.


ROLÜ YÜZÜNDEN DAYAK YEDİ

Yaprak Dökümü dizisinde kötü adamı oynayan Karel de canladırdığı karakter yüzünden saldırıya uğradı.Uçakla Stutgart'tan İstanbul'a doğru yola çıkan Karel'e, bir yolcu, oynadığı dizideki Oğuz karakteri nedeniyle tepki gösterdi. İkili arasında başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.


Karel'in bu olayın ardından Uçakta başlayıp aprona yayılan kavganın ardından Dış Hatlar Büro Amirliği'ne götürülen Karel'in sık sık "Dizilerde kötü adamı canlandırdığı için dövülür mü insan?" diyerek söylendiği öğrenildi.


PİS CADI, KÖTÜ GELİN

Ekranda canlandırdığı kötü karakter yüzünden sokaktaki seyircilerin sözlü saldırılarına kalan oyunculardan biri de Hazel Çamlıbel.Binbir Gece dizisinde Ali Kemal'i evliliği zorlayan Ahu'yu canlandıran Çamlıbel, sokakta yürürken özellikle kadın izleyicilerin tepkisiyle karşılaşıyormuş.


Çamlıbel, dizinin yayında olduğu dönemde kendisini sokakta görüp tanıyanların omuz attığını ve "pis cadı, iğrenç gelin" diye tepki gösterdiklerini anlatmıştı.


YAŞLI KADIN ELİNDE SOPAYLA SETİ BASTI

Ekranın iz bırakan kötü karakterlerinden biri de genç aktör Enis Arıkan, Genco dizisinde canlandırdı.Yolda yürürken insanların kendisine çok kötü baktığından yakınan Arıkan elinde sopa olan yaşlı bir kadının bir gün kendisini sete kovaladığını anlatmıştı.
Genç aktör yaşlı kadının dizideki karakterin adıyla seslenip "Cüneyt seni öldüreceğim" dediğini de dile getirmişti.


SANA GÜNÜNÜ GÖSTERECEĞİZ

Aktör Ayhan Eroğlu da Gazi adlı dizide canlandırdığı karakter yüzünden zor anlar yaşadı. Dizide PKK üyesini canlandıran Eroğlu, bir gün başına gelenleri şöyle anlatmıştı;"Sokakta yürürken üç kişi arkamdan, 'Birader, sen 'Gazi'de oynayan adam değil misin?' diye seslendi. Ben de içimden seyircilerin beni tanıdığını düşünerek gülümsedim ve 'Evet' dedim. Ardından bana, 'Sen kaç paraya köpeklik ediyorsun? PKK keyif için adam mı öldürüyor? Nereden duydun bunu? Senin yapımcına da gününü göstereceğiz?' dediler. Çok korktum. Onları hepsinin bir dizi senaryosu olduğuna ikna edemedim. 'Ayıptır, yapmayın' derken biri elini beline attı. Allah'tan diğeri araya girdi."


Çevredekilerin olayı görmesi üzerine saldırganların kaçtığını anlatan Ayhan Eroğlu, bu olayın ardından tedbir amacıyla yaşadığı semti terk edip başka bir semte taşınmayı düşündüğünü söylemişti.


MİZAN AĞA'YI VURMAK İÇİN EVDEN KAÇTI

Aşk Bir Hayal dizisinde kötü kalpli Mizan Ağa'yı oynayan Orhan Kılıç da bu sebeple ölümle yüzyüze geldi.Gümüşhane'de yaşayan 34 yaşındaki bir kadın geride "Bu adam çok kötü, onu vuracağım" notunu bırakarak evden kaçtı. Ancak jandarma genç kadını Şebinkarasihar'da yakaladı. Çantasında kuru sıkı tabanca bulundu.Kılıç da kadının yakalanmasından sonra rahat bir nefes aldı.


CANINI BANKAYA SIĞINARAK KURTARDI

İzlediği diziyle gerçek hayatı birbirine karıştıran fanatiklerle Kurtlar Vadisi'nde bir süre oynayan Safa Zengin de karşılaştı
.


Dizide uyuşturucu ticareti yapan ce babasını öldüren bir karakteri oynayan Zengin sokakta kendisine "babasını öldüren şerefsiz" diye bağıran gençlerden bir bankaya sığınarak kurtulmuş. Gençler uzun süre onun bankadan çıkmasını beklemişler.. Bu olaydan canını zor kurtaran Zengin daha sonra da kendisine "Ben Erdal'ım, ben de senin gibi adam öldürdüm." diyen eski bir bir Özel Harekatçıyla karşılaşmış.


SEN OSMANLI'YA HAKARET ETTİN

Şovmen Okan Bayülgen, İstanbul Kanatlarımın Altında filminde oynadığı karakter yüzünden kurşunlandı.Bir saldırgan filmde Lagari Hasan Çelebi'yi oynayan Bayülgen'i film setinde bacağından vurdu.


Saldırgan aktörü Osmanlı'ya hakaret ettiği gerekçesiyle vurduğunu söyledi.


BANA TAŞ DEĞİL EKMEK ATIYORSUNUZ

Yeşilçam'ın unutulmaz 'kötü adam'larından biriydi Erol Taş.Filmlerinde canlandırdığı rollerde öylesine başarılıydı ki bir çok kişi Erol Taş sözkonusu olduğunda senaryo ile gerçeği birbirine karıştırırdı.


Hatta onunla ilgili sık anlatılan bir anekdot da var: Taş'ın oynadığı kötü adam karakterlerinden etkilenen seyircilerin attıkları taşa karşılık onlara "siz bana taş değil ekmek atıyorsunuz" dediği kuşaklar boyu bir efsane gibi anlatılır durur..Türk sinemasının altın kalpli "kötü adam"ı 1998 yılında geride unutulmaz filmler bırakarak hayata veda etti.


YAPTIĞIN ÇOK AYIP

İzlenme rekorları kıran Aşk-ı Memnu dizisinin Behlül'ü Kıvanç Tatlıtuğ da kimi zaman seyircinin tepkisiyle karşılaştı..Dizide amcasının eşiyle aşk yaşayan Behlül karakteri yüzünden bazı seyirciler Tatlıtuğ'u eleştirmeyi kendine vazife edinmiş. Bir çok kişi Tatlıtuğ'a "İnsan amcasının karısıyla aşk yaşar mı yaptığın çok ayıp" diyerek onu ne kadar kınadıklarını dile getiriyorlardı.


KARIN SENİ ALDATIYOR

Selçuk Yöntem de aynı dizide karısı tarafından aldatılan Adnan Bey'i oynuyordu..Seyirci karakterleri öylesine benimseyip kendisiyle özdeşleşmiş ki Yöntem'i de Adnan Bey'ye karıştıranlar olmuş.


Yöntem bir keresinde eline "Karın seni aldatıyor" yazan bir not tutuşturulduğumu bile anlatmıştı.


ACISI YILLAR SONRA ÇIKTI

Yeşilçam'ın aksiyon yıldızı Cüneyt Arkın da oynadığı hareketli filmlerin acısını yıllar sonra çekti.
Yürüme zorluğu nedeniyle hastneye başvuran aktörün bu rahatsızlığına yıllar önce film setlerinde aldığı darbelerin sebep olduğu ortaya çıktı.Arkın hastaneden çıktıktan sonra " "Tarih filmlerini çekerken dublör kullanmadım. O zaman gençtim, rahatsızlık duymuyordum. Yaşlanınca acısı çıkıyor" diyerek başına gelenleri anlatmıştı.FELÇ OLABİLİRDİ

Türk sinemasının Sultan'ı Türkan Şoray da meslek aşkına neredeyse felç kalacaktı.Şoray başrollerini Fikret Hakan ile paylaştığı Cemo adlı filmin Elazığ'daki çekimleri sırasında attan düşerek boynunu zedeledi.Felç kalma tehlikesi bulunan Şoray bir süre hastanede kaldıktan sonra sağlığına kavuştu.KARNINDA FÜNYE PATLADI

Hülya Avşar da yıllar önce yaşadığı bir set kazasında ölümün kıyısından döndü.Avşar sinemaya adım attığı ilk dönemde Kadir İnanır ile birlikte Yabancı adlı filmi çekiyordu. Filmdeki vurulma sahnesi için kullanılacak olan fünye Avşar'ın göğsüne kalbine yakın bir yere yerleştiriydi.İnanır fünyenin orada şişkinlik yaptığını söyleyerek yerini değiştirdi ve kalbinden uzaklaştırdı. Fünye Avşar'ın kalbinden uzaklaştırıldı. Çekim sırasında fünye patlayınca Avşar kanlar içinde kaldı. İnanır, Avşar'ı kucakladığı gibi hastaneye götürdü.


CEM ÖZER DE HASTANELİK OLDU

Cem Özer de oynadığı Sıcak adlı filmin su altı çekimlerinden sonra hastaneye kaldırıldı.
Rolü gereği tüple 12 metre dalan Özer su yüzüne çıktıktan sonra fenalaştı. Ellerinde ve ayaklarında uyuşma hisseden Özer, hastaneye kaldırıldı.Özer'in beyin damarlarında daralma olduğu ortaya çıktı. Aktör bir süre tedavi altında tutuldu.
KÜÇÜK KADINLARIN YELİZ'İ DE SET KAZASI GEÇİRDİ

Küçük Kadınlar adlı TV dizisinin genç yıldızlarından Fulya Zenginer de set kazası geçirdi.
Beykoz'daki ormanda yapılan çekimlerde rol gereği tehlikeden kaçan Zenginer'in ayağı takılıp düştü..
Hastaneye götürülen Zenginer'in kolunun kırıldığı ortaya çıktı.KAZA KÜÇÜKTÜ AMA KORKUSU BÜYÜK OLDU


Güzel yıldız Tuba Büyüküstün, Gönülçelen dizisinin setinde kaza geçirdi..

Dizinin benzin istasyonlarında yapılan çekimlerinde jeneratörler patlayınca settekiler de felaketin eşiğinden döndü..(hürriyet)