"Ötüyor, sevginize sığınıyorum"Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında konser veren ünlü sanatçı Zerrin Özer, şarkılarıyla hayranlarını coşturdu.

Özer, konser sırasında yaşadığı ses sorunu nedeniyle, “Bugün inanılmaz derecede söyleyemiyorum. Çünkü ötüyor, ben duyamıyorum” diyerek hayranlarından özür diledi.

Cumhuriyet'in 87'nci yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen konser öncesi gerçekleştirilen Cumhuriyet yürüyüşüne halk büyük ilgi gösterdi. Bağlık Caddesi’nde yürüyüş için toplanan kalabalığa belediye tarafından Atatürk fotoğrafları bulanan tişörtler ve Türk bayrakları dağıtıldı. Kaymakam İbrahim Çay ve Belediye Başkanı CHP'li Halil Posbıyık'ın da aralarında bulunduğu kalabalık, sloganlar eşliğinde Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü. Burada kurulan sahneye çıkan Başkan Posbıyık, halkın bayramını kutladıktan sonra Tanrı'nın Atatürk'ü sevdiğini, böylesi önemli bir günde bu nedenle yağmur yağdırmadığını söyledi.

Daha sonra sahneye çıkan ünlü sanatçı Zerrin Özer, şarkılarıyla hayranlarını coşturdu. Sevilen şarkılarını seslendiren Özer'e hayranları büyük ilgi gösterdi ve sevgi gösterilerinde bulundu. Konser sırasında yaşanan ses sorunu nedeniyle sahnede morali bozulan Özer, görevlilere tepki gösterdi. Ses sorununun devam etmesi üzerine sinirlenen Özer, “Sanat yaşantımda böyle bir durumla karşılaşmadım. Bırakın vokalistlerimi, ben kendi sesimi duyamıyorum. Ben sahnede dans etmem, şiir okumam. Ben şarkı söylerim. Fakat bugün inanılmaz derecede söyleyemiyorum. Çünkü ötüyor, ben duyamıyorum, o taraf duyamıyor. Bu nedenle de sevginize sığınıyorum” diyerek halktan özür diledi.

Şarkı aralarında anlattığı fıkra ve espirileriyle de beğeni kazanan Özer, yaşanan ses sorununa karşın yaklaşık 1,5 saat boyunca alanı dolduran binlerce kişiyi coşturdu.


(hürriyet)