"Beni melekler koruyor"

"Saba Tümer’le Bu Gece" programına dün gece İbrahim Tatlıses konuk oldu. Tatlıses programda birbirinden ilginç açıklamalar yaptı.

"BENİ KORUYORLAR"

Benim bazı hislerim var. Hatta Ender Saraç bir gün dedi ki, sende başka bir güç var, bunu bir araştır. Mesela benim diyen bir penaltıcı penaltı atmaya hazırlanırken ben atamaz dersem o hayatta atamaz. Hayatımda başıma çok şey geldi. Hepsini de küçük sıyrıklarla atlattım. Melekler beni koruyor.
Mesela istediğim an istediğim kişiyi de aratabilme özelliğim var.

Diyeyim ki, şu Saba’yı bir arayayım. Daha ben aramadan, sen beni ararsın. Yani acaba ne yapıyor diye düşünürken seni düşünce gücümle etkileyip beni aramanı sağlıyorum.

Hatta hacı amcalarıma haber gönderdim. Dedem kimdir bir araştırın diye. Bir de bana bulaşan illa ki belasını buluyor. İlla ki buluyor. Çünkü benim ona herhangi bir kötülüğüm yok. Benim karşımdakini sevmek, pohpohlamaktan başka yaptığım bir şey yok. Kime ne güzellik yaptıysam geri dönüyor. Ama biz cevap vermiyeceğiz. Zaten Başbakan da diyor ya; "Yaradılanı severim yaradandan ötürü."
"URFA’YA ZAMANINDA GİTSEYDİM ŞİMDİ MİLLETVEKİLİ OLACAKTIM"
Geçen seçimlerde tuzağa düştüm. Urfa'ya gidecekken bir terslik oldu, Ankara’ya gittik. Gel üçüncü bölgeden aday ol dendi. Şu anda karşınızda Şanlıurfa Milletvekili olacaktım. Milletvekili olsaydım yine de şarkı söylemeye devam ederim.

Zaten mesleği ben bırakmak istiyorum ama onlar beni bırakmıyor. İbrahim Ekşioğlu’na ben artık çalışmak istemiyorum dedim, bana şu cevabı verdi;
"Biz ne yapacağız peki? Ben hırsızı bırakıyorum hırsız beni bırakmıyor.

Şarkı söylerken çok keyif alıyorum. Sahnedeyken ben seyirciyi görmüyorum ki zaten. Onlara baktığımı düşünüyorlar ama aslında ben kimseyi görmüyorum. Ben kendime program yapıyorum. Kendime program yaparsam eğlenceli oluyor zaten. Zevk almazsam bu işi yapamam ki zaten.

"SEVDİĞİM KADINA SENİ SEVİYORUM DİYEMİYORUM"
Ben sevdiğim kadınlara seni seviyorum diyemiyorum. Ben öyle aşkım bebeğim canım demem.

Bana kimse kusura bakmasın ama gerçi hanımlar çok sever bu tür şeyleri yapmacık gibi geliyor bana.

"YEMİN EDİYORUM BEN DE ÇİNGENEYİM"
"Biz Türk'üz Biz Kürt'üz şarkısına Romanlar için başka söz yazdım.

Sonradan keşke bunu da şarkıya ekleseydim dedim. Romanları çok seviyorum. Kimsenin kimseyi aşağılamaya küçük görmeye hakkı yok. Yemin billah ediyorum ben de çingeneyim. İnsanları aşağılamak küçük görmek kadar kötü bir şey yok. Onların da kendilerine göre bir şeyi var. Onlar da kendine göre bir toplum. En güzel Romanı onlar oynar, en güzel düğünü onlar yapar. 3 sene önce Romanya’ya gittik, yemin billah ediyorum sizde o kıyafetler o altınlar yoktur. Yok böyle bir şey.

"HAYRANLARIM YÜZÜNDEN UÇAK BİLE KAÇIRDIM"

Fotoğraf makinalı cep telefonları beni canımdan bezdirdi. Çekmeyelim diyorum ama hayranlarımı kıramıyorum. Sırf bu yüzden iki sefer uçağımı kaçırdım. Buyrun çekelim diyorum. Çekmeyi de bilmiyorlar. Teknoloji bir yerde çok iyi, bir yerde çok kötü. Öyle ki hayranlarım yüzünden iki sefer uçak bile kaçırdım.

"RECEP İVEDİK’İ SEVİYORUM"

"Recep İvedik" filmini seyrediyorum. Gülerek izliyorum. Zaten bir filmde ya güleceksin ya ağlayacaksın. İzleyiciye filmin başında bir tokat, ortasında bir tokat ve bir de sonunda bir tokat atacaksın. Seyirciyi şapşal edeceksin. Zaten sinema üç defa çekilir. Yazarken, çekerken, montajlarken.

Sinema filmi yazıyorum şu anda 10 dakikasını yazdım.

"HERŞEYİM VAR BİR TEK NAKİTİM YOK"

Şöyle bir düşününce herşeyim var Allah’a çok şükür. Ancak nakitim yok. Bazı borçlarım var. Ancak 1-2 ay içerisinde düze çıkıyorum. Bazı yerleri satmak istiyorum. Beni bağlıyorlar. Bağlamalarına rağmen yaradanın zırhı var benim üzerimde.

"PİYANGODAN ZARAR ETTİM"

Erbil'deki işi ortağıma bıraktım. Ortağımla 500 bine bahse girdik. Ben senden önce bitireceğim dedim. Erbil'deki arazi zaten engebeli. Hayatta benden önce bitiremez. 1. piyangodan zarar ettik. Oradaki insanlar anlayamadılar. O yüzden satış az oldu. İkincisini bayramdan sonra yapacağız.

"58 YAŞINDAYIM"

Bizde gizli saklı hiçbirşey yok. 58 yaşındayım. 63’e kadar da Allah ömür verirse inmeyeceğim tahttan.

"KADINLARA VURDUM AHMAKLIK ETTİM"
Evet zamanında kadınlara vurdum, ahmaklık ettim. Ben hep kadınlara şunu söylerim. Kavga gürültü olduğu zaman susmasını bilin. Erkekler ağlayan ve bağıran kadından çok tahrik oluyor. Zamanında çok kavga ettim, dayak da yedim. Ancak son 10 senedir kavga etmiyorum. Övünç kaynağı değil bunlar, zaten sonradan 1 milyon defa pişman oluyorsun.
"AYDEMİR’E BİR ŞEY OLACAK DİYE ÇOK KORKUYORUM"

Dostlarım birer birer elimden kayıp gidiyor. Aydemir benim canım. Ona herşeyinizi emanet edebilirsiniz asla ihanet etmez. Aydemir’e bir şey olmasından çok korkuyorum. Gerçi şimdi yırttı. Dostluğumuz 25 senedir devam ediyor. Ben balık yemeyi ondan öğrendim.

"ÇİĞ KÖFTE YAPIP SATACAĞIM"

Herkes duysun. 15 gün içinde "Tatlıses Çiğ Köfte" bayiliği vereceğim. Kendi mutfağımda çiğ köfte yapıp satacağım. Herkes çiğ köfteyi sahiplenmesin. Biraz halk gerçek çiğ köfte yesin.

Yazık günah bazen canim istiyor, yerken damağıma yapışıyor. Hiç çiğköfte damağa yapışır mı? Artık içine ne koyuyorlarsa… Tabelalarınızı değiştirebilirsiniz, gelin anlaşalım.

(hürriyet)