"Allah cezanızı verecek"

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde sahneye çıkan İbrahim Tatlıses'i dinledi.

İbrahim Tatlıses, Kurban Bayramı'nın son günü Dalaman Hilton Resort&Spa'da sahneye çıktı. Oryantal Didem'in dansettiği gecede, İbrahim Tatlıses izleyenlere coşkulu saatler geçirtti. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Hilton'un bölgede yeni otel olduğunu belirtti. Bayram tatilinden yararlananların oteli doldurduğunu, yöneticilerin de güzel bir program hazırladığını kaydeden Günay, “Ben de İbrahim Tatlıses'i dinlemekten büyük bir keyif alacağım” dedi.

İbrahim Tatlıses de, konser öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, 2010 yılının kendisi için ‘gümüş', 2011'in ise ‘altın yıl' olacağını öne sürdü. Tatlıses, “Yeni yılda hem benim hem de Didem hanımın yeni CD ve DVD'leri piyasaya çıkacak. Bilhassa Didem hanımın CD ve DVD'lerini alınız” dedi. Tatlıses, sahnede yaklaşık 2.5 saat kalan 30 şarkı söylerken Ahmet Kaya'nın “Vay aman” şarkısını da söyledi. İbrahim Tatlıses, şöyle konuştu:

“Çok da severek okuyorum. Bazı insanlar hâlâ ölülerle uğraşıyor. Yılmaz Güney ve Ahmet Kaya bu ülkeye çok büyük şeyler kazandırdı. Arkasından konuşmaktansa onların bu ülke için yaptıklarını takdir etmek gerekmektedir.”

Kültür ve Turizm Bakanı Günay'a da takılan Tatlıses, “Bakanımız buraya gelerek beni dinlediği için ayrı keyif aldım. Bakanım burası gerçekten çok güzel bir yermiş. Türkiyemizin her yeri cennetten bir köşe ama burada bir 5 yıldızlı otel olması bile bölge için çok güzel. Benim de bir otelim var ona yıldız vermediniz. Allah cezanızı verecek” dedi.

Tatlıses son olarak “Bir sanatçı sahnede bu kadar çok konuşuyorsa bunun önümüzdeki dönemlerde siyasete hazırlık manasına geldiğini biliyorsunuz değil mi?” diye konuştu.


(hürriyet)