Taraklı'ya reklam piyangosu


Şener Şen ile Olgun Şimşek'in oynadığı Taraklı ilçesinde çekilen reklam filminin yakında başlayacak diğer bölümlerinde rol alacak figüranların tespiti için yapılan başvurular sırasında büyük hareketlilik yaşandı.


Önümüzdeki hafta içerisinde başlayacak çekimler öncesinde Ttnet reklam filminin çekimlerini yapan, reklam ajansı yeni bölümde figüran olarak gözükecek ilçe halkının tespiti için Taraklı ilçesine geldi. İlçe merkezindeki parkta yapılan aday kayıtlarında bir saat içerisinde aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu yaklaşık 400 kişi başvuruda bulundu. Reklam şirketi görevlileri de kayıt yaptıranların fotoğraflarını çekti. Bazı ilçe sakinlerinin ise ise çocuklarını alarak ailece kayda geldiği görüldü Parkta oturarak kayıt için kendilerine sıra gelmesini bekleyen çoğu kadın Taraklılı işleri olmasına rağmen reklam filminde verilecek yövmiyenin kendileri için ek gelir olduğunu söyledi.
Taraklı ilçesinde çekimi yapılan ve TV ekranlarında oynayan reklam filminin ilk 4 bölümünün çekimleri Kasım ayında Taraklı ilçesinde yapılmış ve çekimler sırasında ilçe halkından 300 kişi 30 ile 75 lira arasında değişen ücretle rol almışlardı.
Çekimler sırasında mekan kirası konaklama gibi masraflarla ilçe ekonomisine 200 bin lira para girdiği belirtilmişti.


(hürriyet)