Ölümle hiç böyle yüzyüze gelmemiştim


15 yıllık arkadaşı oyuncu Onur Bayraktar'ın ölümüne çok üzülen Doğa Rutkay zor günler geçiriyor.

Vatan gazetesinden Özlem Ülkü'nün haberine göre 'Leyla’nın Evi' isimli tiyatro oyunu çıkışında motosikletiyle kaza yaparak yaşamını yitiren oyuncu Onur Bayraktar’ın ölümü, meslektaşı Doğa Rutkay’ı da derinden sarstı. Aynı zamanda okuldan arkadaşı olan Bayraktar ile 15 yıldır aralıksız görüşen Doğa Rutkay, ölüm haberiyle birlikte zor günler geçirmeye başladı. O günden sonra uyumakta zorlanan ve ağlama krizleri yaşayan genç oyuncu, çareyi psikoloğuna gitmekte buldu.
Doktorundan ‘Onur aklımdan çıkmıyor, bu yüzden uyuyamıyorum” diyerek yardım isteyen Rutkay, “İlk defa ölümle yüzleşiyorum. Bütün dengelerim değişti” diyerek üzüntüsü dile getirdi. Arkadaşı Onur’u toprağa verdikten sonra 3 kez psikoloğa giden Doğa Rutkay’ın 40 gün daha psikolojik destek alacağı öğrenildi. Doğa Rutkay bundan sonra haftada iki kez psikoloğa gitmek zorunda kalacak.
"HER ŞEY GEÇTİ HAYAT KALDI"
En yakın arkadaşı Onur Bayraktar'ın vefatından sonra yas dönemi yaşayan Doğa Rutkay, twitter sayfasında bile Bayraktar'ın fotoğrafına yer veriyor.
Rutkay, sayfasında sık sık Bayraktar hakkında mesajlar yayınlıyor. Doğa Rutkay en son "Her şey geçti hayat kaldı." mesajını yayınladı.

(hürriyet)