Tatlıses'in oteline alıcı çıkmadı

TÜRKÜCÜ İbrahim Tatlıses'in Kuşadası'ndaki otelinin icra kanalıyla satışında alıcı çıkmadı. Satış 10 gün sonraya ertelendi. Otelinin icralık olması, küçük bir kıza söylediği öne sürülen cümle ve kumar operasyonu nedeniyle basının gündeminden düşmeyen türkücü, “Bıktım artık, günahım Tatlıses olmak. Artık ticaret yapamıyorum” diye isyan etti.

Doğtaş firmasıyla mahkemelik olan İbrahim Tatlıses'in oteli, Kuşadası İcra Dairesi’nde bugün satışa çıkarıldı. İhale odasında yapılan, Doğtaş Avukatı Ayten Çorapçıoğlu ile Tatlıses'in avukatı Hayati Şahin'in hazır bulunduğu satışta otel binasının üzerinde olduğu arsa 9 milyon 60 bin, havuzun bulunduğu bölüm ise 910 bin liradan satışa çıkarıldı. Alıcı çıkmadığı için 17 Aralık Cuma gününe ertelenen ikinci satışta otel binası 6 milyon 450 bin, diğer bölüm ise 612 bin liradan satışa çıkarılacak.

İbrahim Tatlıses, Doğtaş ile aralarındaki davanın görüldüğü İstanbul 1'inci Asliye Ticaret Mahkemesi’nin kararını Yargıtay 15'inci Hukuk Dairesi’nin bozduğunu söyledi. Tatlıses, Ticaret Mahkemesinin Doğtaş firmasının eksik ve ayıplı iş yaptığı ile ilgili beyanı ve kendilerinin sözleşme gereği firmaya açtıkları ceza davasındaki alacaklarıyla ilgili hususları göz önünde bulundurmadığını, bu durumun ise Yargıtay 15'inci Hukuk Dairesi’nin bozma gerekçesi olduğunu söyledi. Tatlıses şöyle konuştu:

“Şimdi mahkeme yeniden görülecek. İstanbul'daki mahkeme hakimi ile aramızda mahkemeleşme olduğu için, dava başka bir mahkemede yeniden görülecek. Bilirkişi raporuna göre firma otelimizde 2 milyon 200 bin liralık iş yapmış. Bizim firmaya yaptığımız ödeme ise 2 milyon 300 bin lira civarında. Ayrıca açtığımız ceza davası ile Doğtaş'tan iş tesliminden kaynaklanan gecikme nedeniyle ödemesi gereken ceza var. Tüm bunlara rağmen icra satışı devam ediyor. Doğtaş bu anlaşmazlıkları kullanarak sürekli basına malzeme veriyor. Oysa Yargıtay bizi haklı buldu.”

‘SÜREKLİ ÜSTÜME GELİNİYOR’

İstanbul polisinin, İsrail'de bulunan sisteme bağlanarak kumar oynattığı iddiasıyla düzenlediği operasyona adının karıştırılmasına da tepki gösteren Tatlıses, savcıya gidip ifade verdiğini ve operasyonun kendisiyle hiçbir ilgisinin olmadığını savundu. Tatlıses şözlerini şöyle sürdürdü:

“Kıbrıs'taki otelimi 15 Şubat 2005 tarihinde Cengiz Peker isimli şahsa devrettim. Aramızda sözleşmemiz var. Tatlıses isminin kullanılmaması için özel madde var. Otel bünyesinde bulunan Tatlıses Casino'nun işletilmesiyle ilgili 20 Kasım 2007 tarihine kadar yazılı sözleşme var. Bu tarihler içinde bir vatandaşın bastırdığı kart, polisin düzenlediği operasyonla gözaltına alınan birinin çantasından çıkmış. Benim bunda günahım ve suçum ne? Gidip tüm bunları belgeleriyle olayı soruşturan savcıya ifade verdim ve anlattım.”

Artık ticaret yapamaz hale geldiğini söyleyen ünlü türkücü, “Yargıtay kararına rağmen otel satışa çıkıyor. Adamın birinin çantasından çıkan bir kartvizit ve bir çocuk kullanılarak üstüme geliniyor. Bıktım artık. Günahım Tatlıses olmak mı? Sürekli üstüme geliniyor. Ticaret yapamıyorum” diye yakındı.(hürriyet)