Vasiyetini internet sitesinde yayınladı

Pankreas kanseriyle hayata veda eden Ceyla Gölcüklü'nün son dileğini bir internet sitesine yazdığı ortaya çıktı.

Habertürk'ün haberine göre Gölcüklü; günlük olarak kiralanan dailyrentalwebsite.com adlı internet sitesine bir veda mesajı yazdı. Gölcüklü'nün İngilizce olarak kaleme aldığı mesaj şöyle: “I am not that much lucky to live a longlife and I will be already dead when you read that message. What I would like for human being is to beat the cancer. Good bye!” (Uzun bir ömür yaşayacak kadar şanslı olmadım ve siz bu mesajı okuduğunuzda ölmüş olacağım. İnsanlık için dileğim, kanseri yenmesidir. Elveda.)
Siteyi ailenin kiraladığı iddia edilirken, Gölcüklü’nün ölmeden önce ailesine vasiyet etmiş olabileceği ileri sürülüyor.
dailyrentalwebsite.com adlı sitenin günlük ücreti 365 dolar. Site her gün sevdiklerine mesaj vermek isteyenler tarafından kiralanıyor.
Gizlilik kararı
Yakalandığı pankreas kanseri nedeniyle iki haftadır yoğun bakımda tutulan Ceyla Gölcüklü’nün beyin ölümünün gerçekleştiği, ancak ailesinin yaşam ünitesinin fişinin çekilmesine izin vermediği konuşuluyordu. Gölcüklü’nün son durumuyla ilgili belirsizlik sürerken, telefonla ulaştığımız kardeşi Ali Gölcüklü’nün kız arkadaşı Özlem Dağgez, kısa bir açıklama yaptı.
‘Kaybettik’
Telefonu açar açmaz konu hakkında konuşmak istemediğini söyleyen Dağgez şöyle konuştu: “Sadece şunu söyleyebilirim. Bugün (dün) itibariyle Ceyla’yı kaybettik. Ailesi olarak, basına hiçbir şekilde onunla ilgili bilgi vermeme kararı aldık. Bu kararın da herkes tarafından saygıyla karşılanmasını istiyoruz. Çünkü boşanma sürecinde yapılan haberler onu çok üzdü. Hayatında medya yüzünden bu kadar üzülen birinin öldükten sonra üzülmesini istemedik.”
Aretha da pankreas kanseri
Türkiye'de Ceyla Gölcüklü’nün beyin ölümüne yol açan pankreas kanseri, “Soul müziğin kraliçesi” olarak bilinen ABD’li şarkıcı Aretha Franklin’de de teşhis edildi. Geçen hafta ameliyat masasına yatan 68 yaşındaki sanatçının durumunun iyiye gittiği belirtildi.


(hürriyet)