"Efe kızıyla görüşmek istemiyor!"

"Sürekli hamile kalmak isterim! Hamilelik dönemi dünyanın en güzel dönemi..."
Kızı Ayşe’yi dünyaya getirdikten sonra hayatına yeni bir yön veren ünlü manken Deniz Akkaya, bebek giyim mağazası Chic Frog’un ardından şimdi de Ten firması için bir giyim koleksiyonu hazırladı. Günaydın, kızı Ayşe ile ilgili Akkaya ile konuştu...

EFE, KIZI AYŞE İLE GÖRÜŞMEK İSTEMİYOR
Kızınızdan da biraz bahsedelim. Ayşe de butiğiniz Chic Frog’dan mı giyiniyor? Benim kızım ‘kız gibi’ bir kız değil. Süslü giysilerden ziyade daha çok pantolon ve tulumlar giyiyor. Çok hareketli bir bebek. Çok cicili bicili, tütülü elbiseler giymiyor.

Babası Efe Önbilgin’le görüşüyor mu peki kızınız?
Hayır hiç! Efe’nin böyle bir talebi olmadığı için biz de bir şey yapmıyoruz. Benim onların görüşmelerini engellemem mümkün değil. Aile sıcaklığına her zaman çok inanan bir insanım. Ancak babasının böyle bir talebi yok! Kızınızın doğumunun üzerinden bir yıl geçti... Bugün doğum günü... Ben de pazar günü bir parti vereceğim. Babası gelecek mi partiye? Hayır!

SPOR YAPSIN
Çocuğunuzla nasıl zaman geçiriyorsunuz?

Sabah 06.00’da kalkıyor. Haftada iki gün Gymboree’ye götürüyorum. Orası Ayşe’ye çok iyi geliyor. Bebeklerle sosyalleşiyor. Dükkana gittiğimde Ayşe’yi de yanımda götürüyorum. Cadde’de Kitchennette’e gidiyorum. Kuruçeşme’de oturuyorum. Birlikte Kuruçeşme Parkı’na gidiyoruz. Her gün beş saati dışarda geçiyor. Banyosunu muhakkak ben yaptırıyorum.

Spor yapmasını istiyor musunuz?
Mutlaka sporun bir dalıyla ilgilenmesini istiyorum. Spor, özellikle ergenlik döneminde gerçekten de çok önem kazanıyor. Zorlamam ama ciddi bir yaptırımım olur.

Siz İngilizce eğitim almıştınız. Çocuğunuzla İngilizce konuşuyor musunuz? Gittiğimiz okulda İngilizce şarkılar söylemeyi öğreniyor. Televizyon izlettirmiyorum. Ama her gün 30 dakika İngilizce programlar izletiyorum. Ona İngilizce kitaplar okuyorum. Kulak dolgunluğu yavaş yavaş oluşacak. Ama ben aslında Fransızca eğitim görmesini istiyorum.

SÜREKLİ HAMİLE KALMAK İSTERİM!
Ferruh Taşdemir’le yeni bir ilişkiye başladınız. Ferruh Bey’i, Ayşe ile tanıştırdınız mı?
Hayır. Çocuğunuz olduktan sonra farklı düşünüyorsunuz; önceliğiniz çocuk oluyor. Bunun için benim kendime koyduğum belli sınavlar var. Ben bir kadınım, aşk benim için gerçekten çok önemli ama çocuğumun psikolojisi de çok önemli... Dolayısıyla tanıştıracağım insanın, onun tüm hayatında yer almasını isterim. Benden sonra ona güvenebilmesini isterim. Çocuk oyuncağı değil bu işler!

Yeniden hamile olmak ister misiniz?
Sürekli hamile kalmak isterim!. Hamilelik dönemi dünyanın en güzel dönemi. Kendinizi o kocaman karnınız ve genişleyen kalçanıza rağmen çok seviyorsunuz. Sürekli güzel hissediyorsunuz.(habertürk)