Yanındaki erkeğe mantığını kaybettiren kadın


Magazin dünyası Ryan Reynolds'la evliliğini sürpriz biçimde bitiren Scarlett Johansson'u konuşuyor

OYUNCULUK yeteneğinin yanı sıra dillere destan güzelliğiyle de tüm dünyayı peşinde koşturan Scarlett Johansson artık yalnız bir kadın. 26 yaşındaki yıldız önceki gün, Kanadalı oyuncu eşi Ryan Reynolds’tan boşanacağını açıkladı. 2008 yılında evlenen çift, ortak yayınladıkları bildiride, “Evliliğimizi sonlandırma kararı aldık. İlişkimiz aşkla başladı, sevgi ve nezaketle sona eriyor” sözlerini kullandı.
Scarlett Johansson, Evde Tek Başına 3 ve Atlara Fısıldayan Adam filmleriyle ismini duyurdu. Ancak asıl çıkışı, Bir Konuşabilse ile yakaladı. O sıralar henüz 19 yaşında olan yıldız, bu filmdeki performansıyla BAFTA Ödülü’ne layık görüldü. Sanatçı 2005’ten itibaren efsane yönetmen Woody Allen’la çalışmaya başladı. Allen, Johansson’a peş peşe; Match Point, Scoop ve Vicky Cristina Barcelona filmlerinde başrol verdi. Woody Allen’ın gözdelerinden biri olarak kariyerinde hızlı adımlarla yükselen genç yıldız, ünlü yönetmen için “Woody ile birçok ortak yönümüz var. İkimiz de Yahudi’yiz, New York’luyuz ve bu şehre hayranız” demişti. Woody Allen’ın “Onun gibi müthiş bir seksapele sahip, zeki bir kadınla uzun süre yan yana durup mantıklı cümleler kurmak çok zor” sözleri ise uzun süre konuşulmuştu. Beyazperdedeki performansıyla kendini kanıtlayan ve birkaç kez de Altın Küre’ye aday gösterilen yıldız, 2008’de müzik dünyasına girdi. Sanatçı, ilk albümü Anywhere I Lay My Had’in büyük ilgi görmesi üzerine 1 yıl sonra Türkçe “Ayrılık” anlamına gelen Break Up’ı çıkardı.

YAŞAYAN EN SEKSİ KADIN
İngiliz televizyonu Channel 4 tarafından “Eşsiz bir seks sembolü” olarak tanımlanan Johansson, 2006’da Vanity Fair Dergisi’ne çıplak poz verdi. Esquire Dergisi tarafından 2006’da “Yaşayan En Seksi Kadın” seçilen yıldız, bir sonraki yıl da Playboy Dergisi’nce “En Seksi Ünlü” seçildi. Özel hayatıyla ilgili fazla açıklamada bulunmayan Johansson’ın adı, evlilik öncesinde Benicio del Toro ve Justin Timberlake gibi yıldızlarla anıldı. Johansson 2004’ten 2006’ya kadar ünlü aktör Josh Hartnett ile birlikteydi. Sanatçı, 2006’da verdiği bir röportajda monogaminin insanın doğasına aykırı olduğunu söylemiş ve yılda iki kere HIV testi yaptırdığını ifade ederek tartışmalara yol açmıştı.

MODA DÜNYASI ONA HAYRAN
Sanatçının dünya çapında üne kavuşmasında bir dönem Fransız modaevi Louis Vuitton’un yüzü olmasının da rolü bulunuyor. Johansson’ın kusursuz vücut hatlarının Louis Vuitton tasarımlarıyla birleşimi büyük beğeni toplamış ve reklam
çekimleri tüm dünyada ilgiyle karşılanmıştı. 2009’da New York Metropolitan Sanat Müzesi tarafından her yıl gerçekleştirilen galaya İtalyan moda devi Dolce&Gabbana’nın kurucuları Domenico Dolce ve Stefano Gabbana’yla katılan Johansson, çok geçmeden bu markanın da yüzü olmuştu.(habertürk)